Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Świat Wokół Nas
PostWysłany: 01 Gru 2007, 20:57 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Witam
Przedstawiam krótkometrażowy dokument pod tytułem „Świat wokół nas” filmem tym zaliczyłem pierwszy semestr na drugim roku AFiT-u. Co prawda wtedy wyglądał trochę inaczej oraz nie został dokończony, ostatnio miałem trochę czasu więc go wreszcie zakończyłem, chodziarz możliwe, że jeszcze ulegnie pewnym zmianom. Ogólnie 95% zdjęć pochodzi z września 2006, wtedy też film został w większości zmontowany.

http://www.youtube.com/watch?v=MrX0kXnZzes

jak ktoś ma ochotę to zapraszam do ściągnięcia wersji 1280-720p

http://rapidshare.com/files/73581461/Sw ... 1.rar.html
http://rapidshare.com/files/73587788/Sw ... 2.rar.html

Jeżeli ktoś może umieścić rozpakowaną wersję 1280-720p na jakimś serwerze i podać do niej link to byłbym wdzięczny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2007, 21:17 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Bardzo ładne zdjęcia przyrody. Te "miastowe" już gorsze, ale wiadomo - i sam temat brzydszy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 18:38 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
EEeee, nie brzydkie :)
Czym robione spowolnienia?
Najlepsza impresja jaką dotąd widziałem, w której jest silny motyw miasta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 19:59 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Podczas oglądania czekałem tylko kiedy pojawią się przyśpieszenia i spowolnienia. Choć te ostatnie były, według mnie, na dobrym poziomie(no właśnie co to efekt, tak inny od spowolnień "offowych") nie zauważyłem głębszego sensu ani jakiś symboli- jeśli się mylę to mnie popraw. Ot, tylko konfrontacja z idyllą natury z palpitacją modernistycznej teraźniejszości. Muzyka nie porywa. Po chwili obrazki zaczynają nudzić- brak jazd kamery i panoram daje się we znaki. Chyba nie odkryję Ameryki jak odeślę autora do "Koyaanisqatsi" G. Reggio


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 22:44 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Dzięki za komentarze, spowolnienia robione metodą rozbicia przeplotu potem timewarpem.
Cytuj:
nie zauważyłem głębszego sensu ani jakiś symboli- jeśli się mylę to mnie popraw. Ot, tylko konfrontacja z idyllą natury z palpitacją modernistycznej teraźniejszości.

Zgadza się:)
A Koyaanisqatsi oczywiście oglądałem wiele lat temu.
Co do ruchu kamery, to się zgadzam jest go mało dopiero pod koniec filmu wprowadziłem ruch na przyspieszeniach. Spowodowane było to tym, ze jak kręciłem film rok temu to korzystałem ze starego libeca mocno zużytego, ciężko było wykonać dobrą panoramę czy szwenk. Dlatego zdecydowałem się w większości na statyczne kadry (lepsze to niż nieudany ruch kamery). Co prawda miałem wtedy już ramię kamerowe, niestety kamera którą kręciłem miała uszkodzone wyjście podglądu, więc nie dało rady nic zrobić. Stedycamu wtedy nie miałem, dlatego końcowe przyspieszenia dograłem miesiąc temu. Więcej nie chciałem już dogrywać ponieważ w rezultacie wyszło by na to, że muszę zrobić film od początku dlatego zostawiłem jak jest i zabieram się za nowe produkcje.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 9:03 pm ]
Dodałem filmik na Vimeo można go tam obejrzeć w HD lub ściągnąć bezpośrednio na dysk w xvid 1280-720p 114mb
http://www.vimeo.com/1236676
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group