Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 00:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Cztery" - Cooltura.tv
PostWysłany: 30 Paź 2007, 21:07 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Paź 2007, 20:54
Posty: 18
Miejscowość: Poznań
tytuł: CZTERY
scenariusz i reżyseria: Michał Napierała
zdjęcia: Marcin Wroniecki
montaż: Krzysztof Radziszewski
dźwięk: Małgorzata Cichocka
stylizacja: Łukasz Czechowski
produkcja: Cooltura.tv

link do filmu: www.cooltura.tv

_


Ostatnio edytowany przez filmotok, 12 Mar 2008, 21:04, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Paź 2007, 21:34 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Pomysł taki sobie . Wykonanie dobre . Tyle ,że .... nudne . Rozciągnięte jak diabli z tą samą muzą w tle . Nie dalem rady bez przewijania niestety .
Nie wdając się w szczegóły : 5/10


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Paź 2007, 21:35 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Montaż... czemu ludzie nie wierzą w magiczną moc nożyczek?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 12:08 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Mam podobne odczucia jak poprzednicy. Zdecydowanie za długo i monotonnie.

Sam punkt wyjścia być może jest i ciekawy (filmów, w których zwiastunem masakry/tragedii jest internetowy łańcuszek, jeszcze szczerze mówiąc nie widziałem). Ale oczywiste skojarzenia z japońskimi horrorami niestety powodują, że całość staje się banalna. Opowiedzenie całej historii przez pryzmat marzeń sennych nie jest niczym uzasadnione i samo w sobie również wpływa na wtórność całego przedsięwzięcia (oniryzm to najczęściej wykorzystywany zabieg w filmach amatorskich). Ponadto trzeba pamiętać, że tragedia jednego człowieka jest o wiele ciekawsza w konfrontacji z reakcją drugiego człoweka na tę tragedię. Tu tego zabrakło, dlatego poszczególne "nieszczęśliwości" spotykające głównego bohatera szczerze mówiąc g... mnie obchodzą. A traci na tym cały film.

Nie podoba mi się kadrowanie. Zbyt małe zróżnicowanie planów poszczególnych ujęć, często nie przemyślana kompozycja i generalnie brak pomysłu na zdjęcia to podstawowe zarzuty.

Muzyka kompletnie od czapy, w żaden sposób nie buduje klimatu. Okazjonalne wstawki dźwiękowe, mające w założeniu podwyższyć napięcie, nie spełniają swojej funkcji, a wręcz denerwują i przywodzą mi na myśl produkcje z Bollywood.

Widać pracę włożoną w ten projekt. Widać przygotowania i pomysł. Niestety w ostatecznym rozrachunku pomysł okazał się oklepany, zabrakło doświadczenia w budowaniu napięcia, a braki techniczno-warsztatowe tylko wzmocniły te niedoskonałości. Horror to jeden z najtrudniejszych gatunków. Mimo, że opiera się na jednej z podstawowych ludzkich emocji - strachu lub obrzydzeniu - to okazuje się, że wywołać te emocje wcale nie jest tak łatwo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 23:47 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
LGF napisał(a):
Mimo, że opiera się na jednej z podstawowych ludzkich emocji - strachu lub obrzydzeniu - to okazuje się, że wywołać te emocje wcale nie jest tak łatwo.
Ee tam :) było kilka pozycji już na tym forum po których ciarki przechodziły :) Wystarczy przewertować likwidowane "Przedszkole" :) Oczywiście moją wypowiedź proszę potraktować w kategorii "żart" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2007, 13:56 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Paź 2007, 20:54
Posty: 18
Miejscowość: Poznań
dziękuję za recenzje, Pozdrawiam
Michał Napierała


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2007, 14:15 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Zdaje się,że kolega kręcił sam dlatego takie efekty. no cóż sam film jak i muzyka dość melodramatyczny. Może nie będę wnikał w szczegóły bo koledzy przedemna już to zrobili. Przyłączam sie tylko do opinii.Moja ocena to 6/10 (dla zachęty na dalsze produkcje)


Ostatnio edytowany przez cezary188, 12 Mar 2008, 21:38, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Mar 2008, 21:10 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Paź 2007, 20:54
Posty: 18
Miejscowość: Poznań
Cały film zrobiłem sam, członków ekipy z napisów końcowych zmyśliłem. To ciekawy eksperyment. Porozmawiać ze sobą na planie tak, jakby rozmawiało się z innym człowiekiem, specjalistą innej dziedziny, który ma swoje spojrzenie na całokształt.

Skróciliśmy i przemontowaliśmy film, tzn skróciłem i przemontowałem go.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2008, 10:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
filmotok napisał(a):
Skróciliśmy i przemontowaliśmy film, tzn skróciłem i przemontowałem go.


w dalszym ciągu masz dłużyzny i w dalszym ciągu muzykę dobrałeś koszmarnie. Jak Satie jeszcze ujdzie, tak Aria na strunie G po prostu ma się do Twojego filmu jak "pięść do nosa". Poza tym powtarzanie w koło Macieju tej samej muzyki, świadczy o tym, że nie miałeś "żadnego" pomysłu na muzykę. A szkoda....
Film po rekonstrukcji w dalszym ciągu jest za długi i monotonny, a te "wydarzenia", które się dzieją bohaterowi są delikatnie mówiąc infantylne. Zwłaszcza rozbawił mnie pająk i nerka. Masz ciekawe pomysły, gorzej z realizacją. A może by dać w ogłoszenie na forum, że potrzebujesz ludzi do pracy? Może warto by było, w dziale : W produkcji - napisać: mam taki a taki problem, może ktoś doradzi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2008, 12:26 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
zgadzam sie z poprzednikami

jedyne co mi naprawde sie spodobało to aktorstwo, choc filmik krotki i niemy to ten gosc zrobil na mnie duze wrazenie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2008, 00:02 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Lut 2008, 15:13
Posty: 23
Miejscowość: Pułtusk/Wawa
Aktorstwo na niezłym poziomie - szczególnie podobała mi się scena przed lustrem. Mimiką twarzy potrafisz zaciekawić widza - gratuluję :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2008, 21:37 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Opowiedziane historyjki mają przebieg dość jednostronny. Wprowadza i niejako objaśnia je mail, który dostał główny bohater – nie przesłał spamu do swoich znajomych więc spotkają go 4 bolesne nieszczęścia.
Szkopuł w tym, jak na te 4 sposoby opowiedzieć.
Film więc wkracza w krainę snu – internet to narzędzie bardzo sugestywne zdolne wywołać senne koszmary. Wygrana w totka a potem zawał, ukąszenie przez jadowitego pająka, amputowana nerka, czy domowy mocno drapieżny pupil – padło na te nieszczęścia, jednak niezbyt atrakcyjne dla widza, bo przewidywalne. Nie są to historie, a raczej wypunktowane przedstawienie tychże nieszczęść. Trochę brak napięcia (z wyjątkiem tej nerki), no i pointy.
Mimo wszystko film podobał mi się ( nie wnikając w niedociągnięcia).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group