Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 20:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 20:58 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Heh, no cóż. Przyłączam się do opinii pozostałych forumowiczów. Zgrabny film o niczym. Niestety, z tym "zgrabny" również nie należy przesadzać.

Scenariuszowo i reżysersko - jak już wspomniano - kiepsko. Nie tylko z winy scenariusza, ale i naturszczyków przed kamerą oraz nie przemyślanej inscenizacji.

Moim zdaniem niczym nieuzasadnione są zmiany kolorystyki w scenie, w której laska budzi się w łóżku. Pierwszą jeszcze bym przebolał - powiedzmy, że światło w kuchni wpłynęło na zmianę dominanty barwnej :wink: . Ale już jej zejście do "pwinicy" i kolejny przeskok... hmmm... Nawet jeśli jest to powrót niejako do początku filmu, pewne nawiązanie... takie przejście "na ostro" nie powinno mieć miejsca.

O krzaczkach z operatorem kranu widocznym to w oknie w kuchni, to w lustrze przy schodach nie wypada wspominać:)

Pozostaje zapytać, kiedy jakaś większa produkcja? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 21:01 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
LGF napisał(a):
O krzaczkach z operatorem kranu widocznym to w oknie w kuchni, to w lustrze przy schodach nie wypada wspominać:)


Ja tego nawet nie zauważyłem. Nie wiem, czy aż tak się trzeba czepiać, to się zdarza na planach filmowych za 200 mln dolarów :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 21:06 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Zdarza się, niemniej zgodnie z zasadami Hollywood'zkiej Ciągłości Montażowej zdarzać się nie powinno. Masz rację, nie warto tego wypominać, bo autor zapewne sam wie, że ową gafę popełnił. Ale z drugiej strony trzeba, bo dzięki temu uświadamiamy sobie, że takich błędów popełniać nie można i zawsze należy zważać na to gdzie ustawia się kamerę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 21:33 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 05 Lut 2007, 22:34
Posty: 41
Miejscowość: Szczecin City
Wizualnie ładne. Widać spory potencjał operatora kamery.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 22:09 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
A wiec Panie navitas, co to powiedzieć by Cię nie urazić ... ostatnio wszyscy tacy obrażalscy a później oczekują przeprosin ( vide nasz Lechu :) ) Otóż w takim razie - BRAWO !

Podobało mi się i to bardzo . Całość ma zajefajny klimacik i choć trochę to wycieczka po psychodelii to akurat w tym przypadku do mnie to przemawia . Aktorstwo powyżej średniej , fajne kolorki , śliczne ujęcia . Naprawdę bardzo się starałem zauwazyć błędy wytknięte przez poprzedników - i kompletnie mi one nie wadziły - sam nie wiem dlaczego . Historia jak historia , jak na ktrótką etiudkę może byc . Trafiały się już dużo bardziej zmętlone , zawiłe żeby nie powiedziec durne na tym forum i były komentowane znacznie szerzej . Dla mnie twój film na pewno zasługuje na Hall of .. ale decyzja jest raczej po stronie Adminów , wiec czekaj cierpliwie ...

Na szczególną pochwałę zasługuje ujecie z przejściem na wydłużającą się piwnicę ( taki memory flashback ) - jeżeli zrobiłes to w tempie takim jak opisałeś to aż strach pomyśleć co byś wykombinował po tygodniu :)

Dla mnie zdecydowane 8/10 . Niedługie , dobrze zmontowane , fajnie zagrane - ciekawe po prostu .
Pozdrawiam i przyznam ,że jestem pod małym wrażeniem .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 22:34 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Wo... Tyle komentarzy tak szybko... :) Musze Sobie normalnie w osobnym oknie forum otworzyc, zeby moc wszystkom podopowiadac :) Z góry dziękuje wszystkim za ciepłe słowa i komentarze!

Majki:
1. O historii się nie wypowiadam... Może uda mi się to przemontować tak żeby była bardziej zrozumiała :) A tak ogólnie to w tej chwili jest shitowa i zgadzam się ze wszystkimi, że fabuła nie jest najmocniejszą stroną tej produkcji :)
2. W wywody o kolorystyce się nie wdaje. Nie jest najważniejszym elementem, ale potrafi czasem uratować klimat jeśli reszta nie wystarcza.
3. Biust jest jak najbardziej w porządku i wcale nie za duży... jest idealny... Tak na poważnie to naprawdę ja już tego nie zauważam.

Cezary188:
1. Nie wiem dlaczego głos żeński w narracji jest nieodpowiedni. Poszerz wypowiedź proszę...
2. Nie wiem, o który pasek po lewej chodzi...
3. Kamera obrazu nie tworzy :) Można i najlepszą kamerą rozwalić ujęcie...
4. Nad scenariuszem pomyśle... Aczkolwiek chętniej znalazłbym sobie jakiegoś myśliciela :)

leszczuk:
1. Debiut to nie był, ale i tak dzięki :)
2. Na ten zgrzyt muszę zwrócić uwagę...

dj_ibutti:
1. Uwagi a propos kolorów, muzyki zbyt subiektywne i krótki abym mógł się odnieść
2. Cienie w oświetleni nie uważam za złą rzecz - bez nich, mając dużą głębie ostrości (jak większość kamer cyfrowych) trudno skierować wzrok widza na to na co się chce...

LGF:
1. Może jeśli przemontuję to ta zmiana kolorystki bardziej CI podejdzie, ale nie jestem pewien ponieważ to raczej miało być "na ostro" więc tak pozostanie. Uważam, że ucinając pewien kolor w jednym ujęciu i wrzucając go w kolejnym można szybko zmienić klimat - może nieumiejętnie to zrobiłem, ale moim zdaniem założenia są jak najbardziej w porządku.
2. Większa produkcja... Szczerze nie wiem...
3. Kran jak wspomniałeś zauważyłem... Wiele razy widziałem... :)

zoomibie1:
1. Aż tak szybko się nie obrażam :) :)
2. Dzięki za ciepłe słowa

Podsumowując... dzięki raz jeszcze za komentarze. Co do historii to postaram się coś dokręcić... Może wtedy będzie bardziej zrozumiała. Nie uważam, żeby była genialna :) ale za (ten epitet o zakonnicy) też nie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 23:00 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
No więc odpowiadam:

1. Tak jak napisałem, nie ufam jej. Chodzi oto że jej barwa głosu i intonacje nie powodują u widza relaksu i oddania sie narracji. Tak jak to jest w filmach wykorzystywane gdzie narratorem jest zwykle mężczyzna albo kobieta(Krystyna Czubówna) o niskim głosie, powodującym relaks i swobodne słuchanie.. Może to jakiś hardcore,ale gdyby zadzwoniła do mnie, żeby wyłudzić pieniądze podając się za moja rodzinę to nie pożyczyłbym jej. Krystynie o każdej porze :mrgreen: Chyba teraz rozumiesz o co mi chodzi?

2. Chodzi o ten pasek: Image

3. Chodziło mi tylko oto,że nie wykorzystałeś możliwości które daje sprzęt.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2007, 23:20 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Cytuj:
Chodzi oto że jej barwa głosu i intonacje nie powodują u widza relaksu i oddania sie narracji.

To nie jest przecież film przyrodniczy o pszczółkach na łące :?
Cytuj:
Chyba teraz rozumiesz o co mi chodzi?

Ten głos nie należy do obiektywnego narratora. O ile dobrze zrozumiałem jest to głos bohaterki, a więc dziewczyny z osławionym pięknym biustem :? Także Twoja argumentacja nie za bardzo ma tutaj zastosowanie.
Cytuj:
Chodziło mi tylko oto,że nie wykorzystałeś możliwości które daje sprzęt.

O jakich możliwościach mówisz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 00:17 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Zdaje się, że LGF odpowiedział za mnie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 11:49 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
navitas napisał(a):
Majki:
1. O historii się nie wypowiadam... Może uda mi się to przemontować tak żeby była bardziej zrozumiała :) A tak ogólnie to w tej chwili jest shitowa i zgadzam się ze wszystkimi, że fabuła nie jest najmocniejszą stroną tej produkcji :)
2. W wywody o kolorystyce się nie wdaje. Nie jest najważniejszym elementem, ale potrafi czasem uratować klimat jeśli reszta nie wystarcza.
3. Biust jest jak najbardziej w porządku i wcale nie za duży... jest idealny... Tak na poważnie to naprawdę ja już tego nie zauważam.


Kurde, teraz każdy młody reżyser w Hollywood i 90% amatorów zamiast coś umieć/się napracować aby stworzyć tzw. klimat majstruje tylko przy kolorkach. Chryste, widzę że filmy typu Saw dają owoce.

A film nie ma historii. Ale ja już napisałem, że ta produkcja to krok w stronę PG13 horror teenage movie. Fajnie, bo to coś innego, niefajnie bo takie filmy są analne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:02 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Majki napisał(a):
Kurde, teraz każdy młody reżyser w Hollywood i 90% amatorów zamiast coś umieć/się napracować aby stworzyć tzw. klimat majstruje tylko przy kolorkach.
Klimat tworzy się również przy pomocy koloru i nad tym czasami tez się trzeba naprawcować . To nie jest tak ,że zmienisz barwe tu i ówdzie i nie jest juz potrzebny scenariusz a film obroni się sam .

Majki napisał(a):
Fajnie, bo to coś innego, niefajnie bo takie filmy są analne.
Nie dla kazdego widza i nie każdy film na szczęście .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:13 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
zoombie1 napisał(a):
Klimat tworzy się również przy pomocy koloru i nad tym czasami tez się trzeba naprawcować . To nie jest tak ,że zmienisz barwe tu i ówdzie i nie jest juz potrzebny scenariusz a film obroni się sam .


zgadzam się zoombie1, ale jak oglądasz filmy Wellesa, to one mają klimat ciężki jak beton, a są czarno-białe. Kolor jest wg mnie ważny, ale na samym końcu powinien być dobierany, jako dodatek, a nie substytut filmu.

Cytuj:
Nie dla kazdego widza i nie każdy film na szczęście .


Mocne słowa 8) Chodzi mi o to, że kurde KLIMAT to kwestia tak złożona i trudna do osiągnięcia, że nie wyobrażam sobie go w filmie amatorskim - to wymaga umiejętności i warsztatu jak diabli.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:20 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Majki napisał(a):
zgadzam się zoombie1, ale jak oglądasz filmy Wellesa, to one mają klimat ciężki jak beton, a są czarno-białe. Kolor jest wg mnie ważny, ale na samym końcu powinien być dobierany, jako dodatek, a nie substytut filmu.
Posłużę się przykładem wyświechtanym jak diabli , ale pierwszym który przyszedł mi do glowy - "Lista Schindlera" -klimat cięzki jak diabli , oddajacy ducha majacego ukazać czasy dziejącej się historii i co najważniejsze decyzja o kolorze zapadła przed pierwszym klapsem a nie po zakończeniu zdjęć ( z róznych przyczyn gdyby zdecydowali się na zabieg zmiany koloru na czarno-biały po zakończeniu zdjęć wiele scen nie nadawałoby się kompletnie do filmu ) . Kolor to nie dodatek - to tak samo ważny element składowy filmu jak muzyka , jak scenariusz jak montaż .

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 12:21 pm ]
Majki napisał(a):
Chodzi mi o to, że kurde KLIMAT to kwestia tak złożona i trudna do osiągnięcia, że nie wyobrażam sobie go w filmie amatorskim - to wymaga umiejętności i warsztatu jak diabli.
I kasy i talentu i wielu innych rzeczy ... Ale ludzi z talentem mozna do filmu zagnac za kasę , czego w produkcji amatorskiej raczej się nie osiągnie , chyba że się na nich przypadkiem trafi . Ot i cała tajemnica .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:23 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
Niedawno oglądałem dokument o Liscie Schidlera i tam autorzy (nie szaraki jak my) mówią o klimacie w tym filmie i głównie wskazują zdjęcia i montaż :D

Aha. jak się chce mieć film w czerni i bieli, to się o tym decyduje PRZED zdjęciami, bo film w czerni i bieli się KRECI INACZEJ. Sory, to nie amatorka rodem z adobe, tylko umiejętności operatorskie i oświetleniowców. Czerń i biel w Liście Schindlera to nie "kolorek" ale cały warsztat sztabu ludzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:29 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Majki napisał(a):
zgadzam się zoombie1, ale jak oglądasz filmy Wellesa, to one mają klimat ciężki jak beton, a są czarno-białe. Kolor jest wg mnie ważny, ale na samym końcu powinien być dobierany, jako dodatek, a nie substytut filmu.

Walisz jak łysy grzywką. Kolor czy jego brak to podstawa pracy operatora i żaden profesjonalista nie wymyśla go na końcu. Dodatek! Kurna, co ty miałeś z plastyki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:30 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Majki napisał(a):
Niedawno oglądałem dokument o Liscie Schidlera i tam autorzy (nie szaraki jak my) mówią o klimacie w tym filmie i głównie wskazują zdjęcia i montaż
Ja się tam za szaraka nie uważam , chociaż filmu nie nakręciłem :) A dla mnie niezależnie co by mówili to również - wybitne kreacje aktorskie , muzyka , scenografia , scenariusz ... ech kupa tego :) Poza tym skoro zdjecia to i kolor , jedno z drugim jest nierozerwalnie zwiazane ... Ale sie OT zrobił , chyba nas zaraz jakis Admin wyczai i spadnie ręka sprawiedliwości :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:32 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
santi, nie mówimy o PRO, ale o Adobe i amatorce. Teraz jest w Hollywood tak, że kolorystykę się często dobiera po filmie. Serio :-)
A że w filmie amatorskim pracują amatorzy, czyli nie Andrzej Kamiński, tylko my, to Adobe:-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:32 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Majki napisał(a):
Aha. jak się chce mieć film w czerni i bieli, to się o tym decyduje PRZED zdjęciami, bo film w czerni i bieli się KRECI INACZEJ. Sory, to nie amatorka rodem z adobe, tylko umiejętności operatorskie i oświetleniowców. Czerń i biel w Liście Schindlera to nie "kolorek" ale cały warsztat sztabu ludzi.
Majki, Już się zamieszałeś na całego , no to się zdecyduj czy jest ważny czy nie , czy wybiera się go na koncu czy jednak sztab specjalistów nad tym pracuje ... :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:33 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
zoombie1 napisał(a):
Ale sie OT zrobił , chyba nas zaraz jakis Admin wyczai i spadnie ręka sprawiedliwości :)

Racja :-) Pozostaje tylko czekać :-) W porównaniu do Spielberga i jego ekipy - jesteśmy szaraki :-)

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 12:37 ]
zoombie1 napisał(a):
Majki, Już się zamieszałeś na całego , no to się zdecyduj czy jest ważny czy nie , czy wybiera się go na koncu czy jednak sztab specjalistów nad tym pracuje ... :mrgreen:


Wg mnie: jest ważny, ale ważniejsze jest wiele innych rzeczy :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2007, 12:37 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Majki, może jednak będziesz wypowiadał się o czymś o czym masz pojęcie?
To co robią amatorzy mnie nie obchodzi bo nie sztuką jest równać w dół.
I jaki Adobe? Acrobat?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group