Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 03:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Obejrzyj najnowszy film AWFN KYRTAPS!
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 22:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Wrz 2007, 20:23
Posty: 3
Miejscowość: Puck
...ma miejsce premiera najnowszej etiudy Patryka Sitkiewicza.

"Czas przerwany" - bo taki nosi tytuł - jest ostatnią częścią trylogii "Czasu", w skład której wchodzi również, bardzo gorąco przyjęty w zeszłym roku, "Dialog" (2006) oraz "Życie człowieka" (2005).

"Czas przerwany" to szesnastominutowy krótki metraż przedstawiający losy wrażliwego nastolatka. Nie widzi on w życiu celu. Nie rozumie postaw rówieśników. Odczuwa bezsens codziennych poczynań, życia z dnia na dzień. Chce wyrwać się z świata pełnego nic nie znaczących gestów. W tym celu postanawia popełnić samobójstwo.


W rolę bezimiennego bohatera ponownie wcielił się Piotr Zaryk, który również napisał muzykę. Film wyprodukował Łukasz Turek.

Od dziś "Czas przerwany" można ściągnąć stąd: http://www.kyrtaps.pl/pl/czas_przerwany.htm


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 23:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Realizatorsko bez zastrzeżeń.
Twoje dzieło dla mnie to tak jakby film instruktażowy "jak odebrać sobie życie".
A gdzie tu przyczyna. Jeśli myslisz, że niezdarne obchodzenie się z jajkiem, oblanie się kawą i kwiatek-przeszkadzajka załatwią sprawę to się mylisz. Jest wiele sposobów na pokazanie alienacji bohatera. Ty jednak skupiłeś się na łatwiejszej rzeczy- próbie samounicestwienia. Jednak torturowałeś mnie scenami tych prób- dłużyzny. I na koniec: ostatnia scena nie pokazuje wewnętrznej przemiany bohatera.
Drzewo(nie zdradzę zakończenia bo tu był twój klucz) nie załatwiło sprawy- wiara nie działa jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki. Chłopak tak się wtulił...pomyślałem sobie"będzie namiętny pocałunek". Te cytaty z apokalipsy miały pomóc a zamuliły sparwę.
Ale moja ocena to powyżej średniej.
PS gdzie tu hasło przewodnie"Czas"???


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 11:30 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Być może poraz pierwszy użyje tego określenia do oceny, ale jest to film kategorji FAżKM. Ciekawych odsyłam do Hyde Parku , temat klasyfikacji filmów amatroskich.
Faktycznie realizacyjnie może być, ale z drugiej strony to nie było co pokazać może dlatego???


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 12:01 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Nie macie szybszego serwera? Ponad godzinę na ściągnięcie 180MB to trochę dużo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 17:15 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Wrz 2007, 20:23
Posty: 3
Miejscowość: Puck
Dziękuję bardzo za komentarze. Są one dla mnie na wagę złota.
Cenię sobie każdą opinię.


Odpowiadając krótko na zamieszczone pytania...

Santi -Miesięczny limit transferu w naszym pakiecie hostingowym się wyczerpał. "Czas przerwany" cieszy się nadspodziewanie wielką popularnością, więc zmuszeni zostaliśmy przenieść go na komercyjny i bezpłatny filefront.com

Czarku - Moim zdaniem, takie szufladkowanie utworów filmowych jest zupełnie bezcelowe.

Maćku - Mam nadzieję, że pomogę ci w interprecji podpowiadając, iż film zawiera odwołania do "Lalki" B. Prusa oraz posługuje się, m.in. toposem teatru świata.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 17:24 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
A można jaśniej? (ale to już prosiłbym na prywatną wiadomość)
Bo jestem szalenie ciekawy "co autor miał na myśli".
Mam nadzieję, że oprócz ww odwołań, zawarłeś głowną ideę, która przyświeca twojemu dziełu. Przecież ten film musi być zrozumiały dla osób, które nie czytały "Lalki" i nie wiedzą co to jest teatr świata.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 19:17 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Niekoniecznie. Autor mógł założyć, że widz przeczytał "Lalkę" i wie, co to jest topos teatru świata. Przecież "Lalka" jest lekturą obowiązkową, a i toposy (m.in. teatru świata) są w programie szkolnym. Ja na przykład byłem krnąbrnym uczniem i "Lalki" nie czytałem (zadowoliłem się, jak większość klasy, streszczeniem), a o toposach nie mam zielonego pojęcia i dla mnie ten film jest niezrozumiały. Tylko że mi już nic za to nie zrobią, Tobie, PoProstuMaćku, też. Ale przyszłorocznym maturzystom dobrze radzę zrozumieć ten film, albo chociaż udawać, bo panie od polskiego też czasami czytają fora.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 19:23 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
grzes napisał(a):
na przykład byłem krnąbrnym uczniem i "Lalki" nie czytałem

Witaj w klubie Syndromu Lektury Szkolnej.
Ale o teatrze świata coś czytałem(taki mały fizolof ze mnie).
Właśnie mam prywatną dysputę z twórcą i próbuję czegoś więcej dowiedzieć się o przesłaniu filmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 13:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja o filmie powiem, że obejrzałem, nawet do końca. I jest to wg mnie typowy film z grupy ckliwych dramatów psychologicznych, których osobiście nie trawię.
Przepis na film Szkoły Polskiej Offowej, fajne zdjęcia, jeziorko, lasek, ckliwa muzyka, cytacik z Biblii lub jakiegoś filozofa, jakieś symboliczne sceny i dramatyczne wydarzenie np. samobójstwo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 14:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
To jest straszne.... kolejny wypchany patosem i oklepanymi banałami film o parzeniu herbaty.

Pominę niekonsekwentną plastykę i montaż.

Ludzie, to wszystko już było!!! Czy nikogo nie stać na odrobinę oryginalności na miłość bogów??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 17:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Santi, wyobraź sobie, że każdy chce nakręcić swój pierwszy film o parzeniu herbaty, pierwszy film z mieczem świetlnym i pierwszy film o samobójstwie.
A co do filmu, to uważam że był średni, brakuje w nim większego problemu oraz dramaturgii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 17:31 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie każdy. Ja nie mam zamiaru kręcić o samobójstwie ani o mieczu świetlnym. I znam wielu, co ani nie chcą ani nie nakręcili. Prosiłbym więc o nie generalizowanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 12:55 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Scoty, gdyby każdy chciał kręcić filmy o samobójstwach to już w ogóle nie byłoby nadziei. To jest takie gadanie jak Tatusia Muminka filozofowanie o morzu. Tu mamy wzorcowy przykład filmu który został nakręcony milion razy. Zaczynam podchodzić do tego emocjonalnie ale czemu ja ciągle widzę ten film? Czemu ludzie uważają, że trzeba pokazać proces gotowania wody na herbatę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 19:05 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 21 Mar 2007, 18:59
Posty: 17
Miejscowość: Kraków
Nie chcę być złośliwy, ale słowa Pana admina wydają mi się nie na miejscu. "Dziura" (mimo, że rewelacyjnie zrealizowana) również nie jest niczym oryginalnym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 19:19 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Orginalne a jaki ostatnio widział ktoś orginalny film?? Filmu nie da się już zrobić orginalnego, zawsze coś już było. A co do "Czasu przerwanego". To już było nie raz nie dwa, nawet nie setki ale tysiące razy. Przepis na dramat amatorski napisałem w poprzednim poście tematu. Oczywiście nie ma co biadolić, że źle że ktoś to zrobił, chwała mu za to że chce coś robić i ma z kim (niech się cieszy, nie każdy ma takie możliwości). Ale jeżeli ma się to oceniać, to rzuca się na usta nuda, bo to już naprawdę było i w dodatku jest to nieciekawe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 22:21 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
Pomysł to kombinacja elementów. Nie ma nowych pomysłów, są tylko nowe kombinacje starych elementów

Gordon Dryden


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 12:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
O jaka trafna mądrość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 13:10 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
Proszę się nie śmiać - wg mnie ten oto cytat daje do myślenia :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 16:45 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Ja w przeciwieństwie do Santiego pominę fabułę a skupię się na wykonaniu, a można je określić jako Marność Nad Marnościami.

Ludzie! Kiedy w końcu się nauczycie kilku podstawowych zasad kadrowania i montażu? Przecież oprócz sugestii fabuły powyższy film nie różni się wiele wykonaniem od tych, które zobaczyć możemy w przedszkolu filmowym. Żeby nie było, że rzucam swe słowa na wiatr po kolei omówię błędy montażowe i kadrowania - mam nadzieję, że ludzie to czytający docenią mój wysiłek i nie będą tego popełniać w przyszłości. Nie chce tu bynajmniej powiedzieć, że moje pierwsze filmy były pozbawione takich błędów (bo nie były, miały jednak inny przekaz i nie potrzebowały aż tak bardzo dobrego wykonania), ale jeżeli już porywamy się na coś co jest ciężkie w odbiorze, niech przynajmniej będzie plastyczne i niech się dobrze to ogląda. Nie jest to też skierowane tylko do Ciebie - strasznie dużo osób popełnia te błędy, a gdyby przeczytali choć jedną stronę podręcznika kadrowania zdjęć, filmy oglądałoby się dużo lepiej.

Zacznijmy zatem:

Czołówka oprócz tego, że jest nijaka, jest nieuzasadniona - nie komponuje się zupełnie z resztą filmu. Seria ujęć następująca po czołówce to jakaś kpina - nic się na nich nie dzieje. W przypadku pierwszego z nich dosłownie nic. Wmontowywanie całkiem statycznych ujęć, na których nie uświadczymy nawet najmniejszej sugestii ruchu czegokolwiek jest na prawdę bezsensowne - pamiętajcie, że to nie pokaz slajdów tylko film. Nie będę się już rozpisywał na temat tego, że ujęcia są niezwykle banalnie wkomponowane pod głos sączący się z offu ("Wrzucone do jeziora" - pokazane jezioro, "Ujrzałem niebo" - pokazanie nieba. No wragghhh!).

Przejdźmy do kadru o:o1:56. Mamy tu za dużo góry i prawej strony. Nic tam nie ma ciekawego, po co więc to pokazywać? A jak już się na to z jakiegoś nieznanego mi powodu na to zdecydujemy to po cholere męczyć widza tym ujęciem aż 27 sekund?

Nieporozumieniem jest też przejście w o:o2:3o - wiem co chcieliście uzyskać, wiem, że miało to fajnie wyjść, ale na litość Boską kontrast jaki jest między tymi dwoma ujęciami aż bije w twarz.

o:o2:41 - kolejne zdjęcie, po co?
o:o2:45 - no już trochę lepiej - rusza się wskazówka. Ale kompozycja kadru? Ta paprotka wcale tam się ładnie nie komponuje
o:o2:5o - jeszcze jedno zdjęcie i zrobimy sobie album
o:o2:53 - no proszę - jest! Kto poleci do księgarni?
o:o2:58 - całe szczęście nasz album nie będzie pusty. Kartka została ucięta z prawej strony, z lewej za to mamy za dużo ściany.
o:o3:1o - ładne ujęcie ale źle wmontowane spokojny ruch kamery z poprzedniego ujęcia z jednej strony i z drugiej nieco chaotyczny odjazd. No i jeszcze nasuwa się pytanie po cholere to tam jest i co to są za drzwi?
o:o3:21 - Na co komu instrukcja robienia herbaty, w dodatku filmowana z brzydkiego ujęcia? Ten prześwit z prawej strony kadru (szyba w drzwiach) jest bardzo niekorzystny. A przy okazji błąd montażowy - ostatnio przy tym zegarku gdzieś tam na ścianie wiszącym stała paprotka. Tak wiem - możesz powiedzieć, że jeszcze w innej części domu nasz bohater ma taki zegar właśnie, ale to gubi widza.
o:o3:53 - z lewej strony widać część kalendarza - niby nic, ale strasznie kontrastuje z resztą otoczenia, przez co odwraca uwagę od tego co jest istotne w kadrze. No i dlaczego ucieliście bohaterowi czubek głowy. No i dlaczego jest na nim taki brzydki cień?
o:o4:36 - przejście z bardzo spokojnego ujęcia kamery do rozchwianego niewiadomoczego w dodatku nieuzasadnione - on nawet nie spróbował tej herbaty.
o:o4:4o - powrót do spokojnego ujęcia. Kadr nijaki - z lewej strony mogłoby już nie być tej białej ściany czy co to tam jest. Czarne drzwi byłyby niezłym zamknięciem kadru z lewej strony. Garnki wprowadzają nieład w ujęcie i odwracają wzrok. No i ktoś udeżył ręką w kamerę.
o:o4:48 - znów biała ściana z lewej. Błąd montażowy przejawiający się brakiem garnków jest strasznie korzystny dla ujęcia.
o:o4:55 - garnki garnki garnki.

I nagle robi nam się chaos w montażu. Na niezbyt przyjazny dla oka.

o:o5:o7 - W prawy dolny róg wcięło się niewiadomoco a w dodatku ucięliście przez chwilę bohatera. Przesunięcie kamery lekko w lewo dodałoby temu kadrowi na prawdę dużo.

I znów chaos w montażu. Jeżeli jedno ujęcie kończy się trwającym zumem to lepiej by było dla kolejnego by zaczynało się zumem właśnie. Gdy na jednym ujęciu kamera rusza się w prawo to na kolejnym nie powinna tego robić w lewo. I do cholery głowa postaci, która nas interesuje nie powinna być w środku kadru a w 2/3 jego wysokości. W pewnym momencie jest też cięcie zrobione tak, że statyczne ujęcie kończy się zumem (nieuzasadnionym) a kolejne znów jest statyczne. Gdyby to cięcie przesunąć trochę w lewo wszystko byłoby ok i nic by się nie gryzło.

o:o5:52 - po co ten kawałek szyby z lewej strony? Gdyby go nie było nie mielibyśmy tak zabałaganionego ujęcia.
o:o6:o3 - za dużo prawej strony - tu nie ma nic ciekawego.
o:o6:1o - ruch głowy (+ bałagan spowodowany białą ścianą z lewej strony)
o:o6:12 - zakończenie ruchu głowy
o:o6:14 - ciągle trwający ruch głowy

Chaos w montażu.

o:o6:45 - ładny kadr gdyby jeszcze przesunąć go trochę w lewo tak by drzewo było bardziej z jego prawej strony, byłoby już na prawdę super. Acha no i gdyby nie trwało tak długo.
o:o7:43 - lewa strona - jest jej za dużo. Ujęcie trochę z góry, co powoduje, że w efekcie mamy za mało dołu i za mało góry. No i oczywiście czas trwania tego ujęcia.
o:1o:43 - najładniejsze ujęcie w całym filmie. Ale i tak za dużo dołu.
o:1o:53 - tym razem dużo za dużo góry.
o:1o:57 - no tu lepiej.

W ujęciach z jadącym pociągiem mamy bardzo duży kontrast w dźwięku - na przemian wchodzi nam szum wiatru i jego brak.
Film kończy się dendrofilskimi scenkami, ale to już pominiemy ;)

Jeszcze raz proszę - nie odbierz tego jako atak na Ciebie. Po prostu niech każdy po kolei wyciągnie z tego trochę wniosków.

Za ewentualne błędy ortograficzne przepraszam - czytałem tekst dwa razy, ale jak jestem w transie pisania to i tak czasami jakieś się przemykają ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 18:41 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
pipeek napisał(a):
a można je określić jako Marność Nad Marnościami.

Tak, to jest marność, gorzej niż by pies wziął do łapy i zaczął filmować. Już niepełnosparwany z niedowładem rąk lepszą opertorką by się popisał. pipeek teraz Twoja kolej na wymiociny na to ścierwo.
Za dużo dołu, za dużo góry, za dużo środka... chciałeś przypieprzyć autorowi to szukałeś wad.
Realizacyjnie ten film jest w górnej połowie tabeli filmowego dorobku K!a.
Oczywiście wiadomo to nie jest atak. Ja nie bronię autora tylko uważam krytykę tego filmu za przesadzoną.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group