Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Bieszczadzka legenda"
PostWysłany: 16 Sie 2007, 10:40 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
Film powstał tego lata, zawiera unikatowe sceny kowbojskiego napadu na bieszczadzki pociąg.

http://pl.youtube.com/watch?v=WWjpTcBOppE

Format realizacji - mini DV - 25

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WWjpTcBOppE"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WWjpTcBOppE" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>


Ostatnio edytowany przez max g, 16 Sie 2007, 10:48, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 11:19 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Coś macie schrzanione z przeplotem. Chyba skalowaliście przed usunięciem przeplotu, stąd te krótkie poziome smugi na pionowych krawędziach. Albo wysłaliście jak leci na youtube. A youtube przeplotu nie wspiera.

No i gdzie ten napad na bieszczadzki pociąg? Nie zauważyłem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 11:25 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
grzes napisał(a):
Coś macie schrzanione z przeplotem. Chyba skalowaliście przed usunięciem przeplotu, stąd te krótkie poziome smugi na pionowych krawędziach. Albo wysłaliście jak leci na youtube. A youtube przeplotu nie wspiera.

No i gdzie ten napad na bieszczadzki pociąg? Nie zauważyłem.


czy mógł bym prosić troszkę jaśniej - co to sa te przeploty ?? a co do napadu na pociąg, to są to tylko najciekawsze momenty, których raczej nie sposób nie zauważyć.

Film ogólnie ma ukazać charakter tych wspaniałych gór, zachęcić do ich odwiedzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 11:44 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
a co do napadu na pociąg, to są to tylko najciekawsze momenty, których raczej nie sposób nie zauważyć.

Tylko że to nie są najciekawsze momenty. Liczyłem na więcej przemocy. A tutaj mamy jadący pociąg i paru gości na koniach, którzy dla hecy postrzelali (nie bardzo wynika, do kogo, i czy nie przypadkiem w powietrze), a potem już zatrzymany pociąg i jeźdźcy z obładowanymi końmi odjeżdżający. Domyślam się, że w tych worach są łupy. Sam rabunek nie jest pokazany - a on byłby najciekawszy. Jest tylko pokazane przed i po.

Cytuj:
czy mógł bym prosić troszkę jaśniej - co to sa te przeploty ??

http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1874


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 11:56 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
dzięki, choć w sumie to złamałem regulamin - gdyż odpowiedz na pytanie co to przeplot można znaleźć dzięki google :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 14:48 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 17 Cze 2007, 09:23
Posty: 48
Miejscowość: Warszawa
Byłem w tym roku w Bieszczadach na obozie z harcerstwa na piotrowej polanie i na jednej z wędrówek szliśmy kilka kilometrów torami tego pociągu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: [OT]
PostWysłany: 17 Sie 2007, 00:31 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
Ja nie chwaląc się dodam, że mój kuzyn jest właścicielem oberży "Biesisko" w Bieszczadach.
http://www.biesisko.com
W zakładce "bandytyzm" jest dokładnie wyjaśnione, z czego kuzyn żyje ;)
To oczywiście żart, ale poważnie mówiąc "napad na pociąg" to jedna z atrakcji turystycznych. Moja rodzinka nie może być bardziej normalna, niż ja :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [OT]
PostWysłany: 17 Sie 2007, 08:49 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
COPY napisał(a):
Ja nie chwaląc się dodam, że mój kuzyn jest właścicielem oberży "Biesisko" w Bieszczadach.
http://www.biesisko.com
W zakładce "bandytyzm" jest dokładnie wyjaśnione, z czego kuzyn żyje ;)
To oczywiście żart, ale poważnie mówiąc "napad na pociąg" to jedna z atrakcji turystycznych. Moja rodzinka nie może być bardziej normalna, niż ja :)


O to ciekawe :) jak się kuzyn nazywa - może Krzysztof Francuz ?? ja w oberży biesisko kiedyś dorabiałem w wakacje (to już było z 10 lat temu) dobrze sięz Krzysiem znamy, teraz wiem że jest też jakiś nowy współwłaściciel, może to o tego Ci chodzi. Swoją drogą, będe robić filmik na stronke oberży własnie promujący napady kłady, konie i auta terenowe, tyle że to nie tak szybko bo w kolejce mam inne projekty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 10:32 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Skoro już się zrobił całkowity offtopic - to głodny się zrobiłem po wejściu na ta stronkę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 10:41 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
zoombie1 napisał(a):
Skoro już się zrobił całkowity offtopic - to głodny się zrobiłem po wejściu na ta stronkę :)



Powróćmy więc do filmu. Co najbardziej w nim Was denerwuje?? Nie ukrywam, że chce się specjalizować w filmach promocyjno - dokumentalnych, tak więc chciał bym jak najwięcej się dowiedzieć - nauczyć, między innymi dlatego zapisałem się na to forum. Spójrzcie na niego jak na film promujący te góry - co jest w nim nie tak?? dodam tylko że pozyskując materiał nie miałem w głowie żadnego scenariusza, tak więc i sama treść jest praktycznie bez większej fabuły...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 10:50 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
max g napisał(a):
Powróćmy więc do filmu. Co najbardziej w nim Was denerwuje?? Nie ukrywam, że chce się specjalizować w filmach promocyjno - dokumentalnych, tak więc chciał bym jak najwięcej się dowiedzieć
No to w takim razie doigrałeś się :twisted: skoro już tak naciskasz to powiem Ci ,że film ten niczego nie promuje oprócz ładnych widoczków ( wszędzie w Polsce ) , twoich znajomychj ( obys miał w całej Polsce ::) i trochę kowbojów ( niestety wszędzie w Polsce :( ) . Co mógłbyś zrobić by się wyróznić ? No jednak zaplanowac czy chcesz pokazać góry czy KONKRETNE góry . Wtedy jednak przydała by się podstawowa wiedza o konkretnym terenie i charakterystycznych i niepowtarzalnych niegdzie indziej miejscach w danej lokalizacji - i to właśnie wyeksponować . Mniej ogólnych planów , więcej detali , może jakis komentarz od tubylca , może swój własny choćby z jakąkolwiek ciekawostką :) Chciałbyś oglądać materiał o jeziorze jak ktoś nakręcił wodę , tatarak i łodkę ze Stasiem , czy jednak chciałbys się dowiedzieć czy może jest tam coś zatopione , jaka jest jego powierzchnia , może ma jakieś tajemnice , może jest najgłębsze w Polsce , może piąte ... no cholera wie co jeszcze - ale powoduje to wszystko coś co sprawia że to jest TO jezioro , no i przy okazji takimi smaczkami jakoś zainteresujesz widza :)

Sam podkreslałeś ,że film ma być o górach , a polemika rozbiła się o kowbojów i o karczmę - nie przeszkadza Ci ,że odbiór filmu przez widzów jest inny od zamierzonego , mnie by martwiło :)

Poza tym wybacz - ale kowboje w górach mogą byc atrakcją dla 8-10 latka , a może za stary jestem ,że myśląc o górlaskich zbojach jednak Janosik czy Rumcajs stają mi przed oczami . Myślę ,że mamy bardzo bogata tradycję w dziedzinie grabienia jako Polacy , więc nie trzeba na siłe importować szemranych kowbojów :) Dla mnie sam pomysł z kowbojami to żenada - no ale coż , każdy orze jak może :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 11:05 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
Musze się nie zgodzić. Bo co innego jak piekne widoki może przyciągac w góry?? jasne, mogłem dodać ujecia z jeziora solińskiego i słynnej, największej, numer 1 w Polsce zapory, na którym o ciekawostka - tatuś przez nie uwagę wypuścił z nosidełka dziecko - śmierć na miejscu, a dodatkowa ciekawostka, w tym roku na zaporze otworzono sklep crop town - idiotyzm, no i oczywiście tłumy ludzi, w białych adidaskach, wszystko super. Tylko że nie takie Bieszczady chcę pokzać, nie takie gdzie musi być coś ciekawego czyt. atrakcyjnego medialnego tylko sam ich klimat. Ten film ma dotrzeć do ludzi którzy rozumieją to zjawisko którym są Bieszczady, którzy potrafią widzieć piękno naturalne, a nie doszukiwać się atrakcji. A co do kowbojów to nierozumiem Twojego braku zrozumienia :) konie sa tutaj ulubionym środkiem transportu, a symbol kowboja oddaje dziki charakter tego "dzikiego wschodu". Tu chodzi o pewną metaforę dzikości i wolności a nie o nasze przywary narodowe...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 11:19 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
zoombie1 napisał(a):
Chciałbyś oglądać materiał o jeziorze jak ktoś nakręcił wodę , tatarak i łodkę ze Stasiem , czy jednak chciałbys się dowiedzieć czy może jest tam coś zatopione , jaka jest jego powierzchnia , może ma jakieś tajemnice , może jest najgłębsze w Polsce , może piąte ... no cholera wie co jeszcze - ale powoduje to wszystko coś co sprawia że to jest TO jezioro , no i przy okazji takimi smaczkami jakoś zainteresujesz widza :)

Moim zdaniem ani jedno, ani drugie nie promuje jeziora.

Pierwsze jest trywialne. Jak sam zauważyłeś, w każdym jeziorze jest woda, tatarak i łódka ze Stasiem. Z kolei drugie jest mało ciekawe - to, że jakieś jezioro zajmuje 5 miejsce w Polsce pod względem powierzchni oraz 2 miejsce w regionie pod względem głębokości wcale nie zachęca mnie do jego zwiedzenia. (Chyba, że robisz specjalizowany film dla żeglarzy lub nurków, ich mogą interesować liczby i rankingi, ale wtedy daj jakieś żaglówki i szanty w tle, lub ujęcia podwodne). Poza tym nie każde jezioro kryje tajemice lub ma tam zatopione okręty podwodne albo bombowce, więc nie każde jezioro da się w ten sposób wypromować. No chyba że wymyślicie jakichś kosmitów, sfabrykujecie zdjęcia i wyślecie do "Faktu" (jest akurat sezon ogórkowy, pospieszcie się).

Poza tym nieodłącznym elementem promocji jeziora powinny być ujęcia zgrabnych dziewczyn opalających się na plaży. Działa na obie płcie (u jednej wywołuje pożądanie, a u drugiej zawiść na zasadzie "ja też tak chcę"). Można jeszcze pokazać jakiegoś opalonego i wysportowanego ratownika, ale - w przeciwieństwie do lasek - ratownika lepiej nie eksponować zbyt długo, bo wyjdzie gejowsko.

Wracamy do Bieszczad.

Jeżeli ten film ma promować konkretnie Bieszczady, a nie w ogólności góry, to należy przedstawić atuty Bieszczad. Moim zdaniem atutem Bieszczad jest to, że są rzadko zaludnione i mało zagospodarowane, że nie ma tak jak w Tatr^H^H^H^Hniektórych innych górach, gdzie w sezonie na szlaku jest turysta co 5 metrów i automat z Coca-colą co 20 metrów, a co 100 metrów przebrany za górala handlarz sprzedający fałszywe oscypki oraz drewniane figurki made in China.

Ponieważ ciężko eksponować brak czegoś, można zrobić reklamę negatywną, tzn. zacząć od pokazania zatłoczonych i skomercjalizowanych Tatr, i jakoś negatywnie je przedstawić, potem dać ujęcia pousychanych drzew w Sudetach, a potem pokazać, że w Bieszczadach jest lepiej. Jakaś dziewicza przyroda, otwarte bezludne przestrzenie, jakieś rysie czy niedźwiedzie; wilków lepiej nie, bo przez bajki dla dzieci wilki mają spieprzony PR, choć są dużo mniej niebezpieczne niż rysie i niedźwiedzie, które skądinąd wyglądają sympatycznie: któż nie lubi misiów i kiciusiów? Konie - to już nie jest dziewicza przyroda, to już jest przejaw cywilizacji, ale też pasuje, bo ma swój klimat, a koniolubów w Polsce nie brak (brak tylko koni).

Oczywiście, ujęcia w konkurencyjnych górach trzeba nakręcić przy pełnym zachmurzeniu, a ujęcia w Bieszczadach - przy pięknym Słońcu, z filtrem polaryzacyjnym, i jeszcze podbić nasycenie o jakieś 50%. Ja wiem, że bilety do Zakopanego czy do Kudowy to koszty, ale jak reklama to reklama - kto nie inwestuje ten nie je.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 11:48 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
zanim zaczniesz promowac Bieszczady z kamera, proponuje nauczyc sie ta kamere obslugiwac, bo roztrzesione ujecia pokazujace twoich znajomych to nie jest to co przyciaga turystow.

Promocja nie zadziala jesli nie masz przy sobie dobrego operatora z konkretnym doswiadczeniem.

Poza tym mnostwo napisow w stylu : 'w tych gorach cos sie kryje' jest troche bez sensu, sprobuj opowiedziec historie ujeciami, dzwiekiem, i muzyka, a nie wrzucajac jakies teksty. Jak ide do kina to ogladac film, a nie czytac ksiazke na ekranie. Mniej napisow - wiecej pracy kamery.


Ostatnio edytowany przez Wotan, 17 Sie 2007, 11:51, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 11:51 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
Wotan napisał(a):
zanim zaczniesz promowac Bieszczady z kamera, proponuje nauczyc sie ta kamere obslugiwac, bo roztrzesione ujecia pokazujace twoich znajomych to nie jest to co przyciaga turystow.

Promocja nie zadziala jesli nie masz przy sobie dobrego operatora z konkretnym doswiadczeniem.


prosze, weź tylko pod uwagę, że mam świadomość tego że materiał jest kiepski, nie kręcony dobrą kamerą ani statywem. To że dobra promocja musi być dobrze technicznie wykonana doskonale wiem. Ja byłem w Bieszczadach czysto turystycznie, tak samo jak i materiał kręcony był turystycznie. Ja bardziej chce się dowiedzieć jak ugryźć temat promocji, co dodawać co wywalać, i nie koniecznie na przykładzie tego filmu lecz w szerszym ujęciu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 12:10 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
max g napisał(a):
Ten film ma dotrzeć do ludzi którzy rozumieją to zjawisko którym są Bieszczady
No to ma za zadanie promować , czy już dla "znawców" :)
grzes napisał(a):
Moim zdaniem ani jedno, ani drugie nie promuje jeziora.
Zgadzam się , bo to nie miały być przykłady konkretnych ujęć a jedynie pokazanie możliwości co do formy przekazu - rozbijanie mojej dalszej wypowiedzi na temat jeziora mija się z celem - potok mysli niekoniecznie związanych z tematem . Ale jak lubisz :)
grzes napisał(a):
Jeżeli ten film ma promować konkretnie Bieszczady, a nie w ogólności góry, to należy przedstawić atuty Bieszczad. Moim zdaniem atutem Bieszczad jest to, że są rzadko zaludnione i mało zagospodarowane, że nie ma tak jak w Tatr
Słuszna uwaga !
grzes napisał(a):
Oczywiście, ujęcia w konkurencyjnych górach trzeba nakręcić przy pełnym zachmurzeniu, a ujęcia w Bieszczadach - przy pięknym Słońcu, z filtrem polaryzacyjnym, i jeszcze podbić nasycenie o jakieś 50%
Heehehhe , z tym że to już nie będzie film promocyjny a propagandowy :) Może jeszcze misie są bardziej szare w Zakopanym :) Ale pomysł wart rozważenia :)
Wotan napisał(a):
Jak ide do kina to ogladac film, a nie czytac ksiazke na ekranie.
Bez przesady umiętnie wplecione nie przeszkadzją zupełnie - powodzenia w oglądaniu koreańskiego filmu bez napisów :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 12:39 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
zoombie1 napisał(a):
max g napisał(a):
Ten film ma dotrzeć do ludzi którzy rozumieją to zjawisko którym są Bieszczady
No to ma za zadanie promować , czy już dla "znawców" :)


racja, troszke źle to napisałem, chodzi mi o to, że on ma dotrzeć do określonej grupy ludzi dla której piękno kryje się w samej istocie gór, do ludzi którzy ogólnie wolą dzicz niż cywilizacje ( na urlopie oczywiście) ma dotrzeć do ludzi którzy rozumieją zjawisko naturalnego piękna


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 13:05 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
max g napisał(a):
racja, troszke źle to napisałem, chodzi mi o to, że on ma dotrzeć do określonej grupy ludzi dla której piękno kryje się w samej istocie gór, do ludzi którzy ogólnie wolą dzicz niż cywilizacje ( na urlopie oczywiście) ma dotrzeć do ludzi którzy rozumieją zjawisko naturalnego piękna
A ja dalej nie wiem dlaczego uparcie pomijasz w swojej grupie docelowej innych , mniej wrażliwych na piękno ludzi :) Łatwo jest namówic na kremówkę gościa który je uwielbia . Ale spróbuj takiego , który ma na kremówki alergię :) Dla mnie na przykład góry to kupa kamieni , pot , krew i łzy :) Nie lubię , nie trawię , nie rozumiem - co nie oznacza ,że nie podobają , czy nie chwytają mnie za serce inne widoczki czy klimaty ( nie będę się tutaj uzewnętrzniał , toż to nie kozetka u psychoanalityka :) ) . Myślę ,że przekonanie takiego gościa jak ja do wyjadu w miejsca które tak ładnie pokazałeś w swoim przyszłym filmie dałoby ci ( o ile byś oczywiście o tym wiedział :) ) większą radochę , niż na przykład gościa , który w Bieszczadach spędza każdy weekend i tak w ogóle planuje tam zamieszkać .

Może jednak , jest grupa ludzi , którym trzeba otworzyć oczy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 13:54 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2007, 10:31
Posty: 15
Miejscowość: Katowice
Przyznam się szczerze, że nie tworzyłem tego filmu z zamysłem jako promocyjny, robiąc też zdjęcia nie wiedziałem też jak to potem zmontuje. Troche więc bronie tej produkcji jako swojego dziecka, niezbyt to obiektywne, nie mam też zbytnich argumentów w tej dyskusji, miał bym je gdyby od samego poczatku, pomysłu robił bym ten film jqako film promujący Bieszczady. Pytania o filmy promocyjne są niejako przyklejone do tematu, poprostu chce się uczyć i wymieniać opiniami


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2007, 14:23 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
max g napisał(a):
Przyznam się szczerze, że nie tworzyłem tego filmu z zamysłem jako promocyjny, robiąc też zdjęcia nie wiedziałem też jak to potem zmontuje.
Hmmm a może to ja się czepiam za bardzo :) Chyba na promocyjny nie wygląda .. bo coś się w tych górach jednak czai - a to mnie raczej zniechęca . Już tak na koniec z czysto technicznych spraw - bez rozstrząsania kto ma byc odbiorcą - statyw by Ci się jednak przydał :) Więcej nie nękam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group