Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ostatnia Misja
PostWysłany: 22 Lip 2007, 13:14 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
Witam.

Oto film:
http://pl.youtube.com/watch?v=6prELYoIAC4

BARDZO GRZECZNIE PROSZĘ O MIAŻDŻĄCĄ KRYTYKĘ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2007, 14:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Konstruktywnej krytyki nie moge zastosować, bo szkoda mi na nią czasu. Żenada. Nuda, nuda, nuda a na koniec zażenowanie. Poczucie humoru najgorsze z możliwych. Brakowało tylko wiewiórek bzykających się w szyszkach...
Widać że jesteście fanami amerykańskich komedii typu "Straszny film"...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2007, 15:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2006, 23:14
Posty: 33
Miejscowość: Poznań
Film ciekawy,ładne ujęcia, montaż też raczej bez szwanku.
Myślę,że skrócenie filmu o połowę dobrze by mu zrobiło.
Mimo,że takie poczucie humoru mnie zbytnio nie bawi to film oglądało się z przyjemnością.
Gratulacje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2007, 15:51 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2007, 19:43
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
Obejrzałem całe.

Najpierw co do pomysłu.
Myślałem, że mimo zaprojektowania tego filmu jako "wprawki" czyli nic zobowiązującego, w większym stopniu przygotujecie się do realizacji. Humor rzeczywiście "taki sobie", bez szału, brak konwencji - która mogłaby nadać wartości temu projektowi. Reasumując już na tym etapie wypadliście przeciętnie.
Z jednej strony pozytyw, jak na pierwszy film niezobowiązujący - wypadło dobrze. Ale z punktu widzenia widza, mało interesujące.

Realizacja.

Odliczanie - niepotrzebne. Wszyscy początkujący myślą, że jak wstawią "odliczanie" to jest "cool" - nie jest, ludzie z natury nie są cierpliwi, odwlekając moment "akcji" obniżacie szanse na to że widz dotrwa do końca.

Słaba czołówka. Czyli tytuł.
Niezrozumiałe wprowadzenie. "Narodowe rezerwy..." z początku nie skumałem o co chodzi, nie bez powodu, gdy na filmach wyświetla się czas i miejsce akcji, w tle znajduje się jakiś rzut na owe miejsce, w końcu film to przede wszystkim obraz, nie literki.

Następnie od razu cięcie do skradającego się gostka. Rozumiem, że to taki "hołd" dla gier TPP, ale przejście jest nienaturalne,choćby ze względu na to, że zabrakło rzutu na miejsce akcji, o którym napisałem wcześniej.

Moment, w którym ninja wyciąga "telefon"(?) kompletnie niezrozumiały, źle pocięty materiał, wyciąga, patrzy nie wiadomo na co, pojawia się głos nie wiadomo skąd, później dopiero transmisja (?), pominę FATALNE udźwiękowienie w tym momencie, nie wiadomo co chłopak mówi, kim jest, o co biega?! Totalnie umyka fakt, że ma "nikogo nie zabijać" przez zły dźwięk właśnie. Mogłeś lepiej dopracować ową transmisję, pobawić w Adobe After Effects.

Szyszki. Widać że zbiera szyszki, brak ujęć jak nimi rzuca czy coś w tym stylu, co sprawia, że mamy kolejny niezrozumiały ciąg ujęć, szyszki latają, ale trzeba było zmontować materiał inaczej, słabe ujęcia.

Reszta ujęć filmie jest dobra, kilka mi się spodobało nawet bardzo, problem jest raczej w montażu lub nie zgraniu tych ujęć, moje odczucie jest absolutnie subiektywne i bez podstaw "naukowych", ale jak oglądam ten filmik to mam wrażenie "rwania", narracja kamerą nie jest "płynna", nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi...

Gdy jest rzut na "silos" z niby "czystą wodą", przydałoby się tutaj pokazać "wodę", a nie szambo, bo co niby zatruć ma ninja? Znów jest niezrozumiale.

Ninja nie ma ruchów, ninja.
Sranie jako motyw "zatruwania" - bardzo słabe rozwiązanie fabuły.

Udźwiękowienie. Bardzo dobrze zmontowana muza. Fatalne nagłośnienie, czasami muza jest głośniej niż dźwięki otoczenia. Czasami z kolei sample zdecydowanie za głośno (np.gdy gryzie batona). Brak efektów dźwiękowych tła - dźwiękiem nie jest tylko to, co zarejestruje kamera, gdzie sample? np. w momencie gdy ninja obrywa w głowę z szyszki itd. itp. Bohaterowie nie wydają odgłosów, oprócz pierdnięć.

Ninja nie porusza się tak jak powinien ninjas.

Ogólnie. Czegoś się nauczyliście. Pierwszy koty do szamba, śliwki robaczywki etc.
Z Waszego punktu widzenia, uznałbym to jako sukces, zmobilizowaliście się, coś zrobiliście, macie więcej doświadczenia itd.
Z punktu widzenia widza - raczej nieciekawe, nie absorbujące, nie dostarczające rozrywki, zrealizowane zgodnie z "kanonami" stereotypowych "filmowych grup podwórkowych".

pozdro i zachęcam do dalszych "zabaw z kamerą"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2007, 00:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
Cytuj:
Sranie jako motyw "zatruwania" - bardzo słabe rozwiązanie fabuły.


stary, skoro piszesz "słabe rozwiązanie fabuły", to może zaproponuj "niesłabe", żeby inni mogli się pośmiać.

tutaj moja wersja, tj. zmontowana, udźwiękowiona i pokolorowana przeze mnie:

http://pl.youtube.com/watch?v=mt4sjOFhrGo

Cytuj:
pobawić w Adobe After Effects.


nie trzeba od razu after effects. wystarczy premiere pro. progs ma niezbędne plug-iny do stylizowania transmisji na przekaz z super tajnej bazy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2007, 01:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2007, 19:43
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
Wasz projekt nie absorbuje mnie na tyle, żeby rozmyślać nad alternatywnym zakończeniem Waszego filmu, który umieścicie sobie w dziale "ciekawostki" na DVD. Nie podobało mi się, koniec. Jak mi się nie podoba zakończenie w filmie Wajdy, to nie siadam zaraz do kompa i nie wysyłam mu maila z propozycją "właściwszego rozwiązania fabuły" (a chyba przydałoby się).


Twoją wersję obejrzałem. No cóż, większość rzeczy, o których pisałem w poprzednim poście nie ma zastosowania (szczególnie o montażu). Z najgorszego momentu w montażu Majkiego (transmisja z bazą) zrobiłeś fragment, który najbardziej mi się spodobał i wywołał u mnie niezłą polewkę.

Montaż o wiele lepszy, jasny, spójny, zrozumiały.
Udźwiękowienie również, choć zmontowanie muzyki bardziej przypadł mi do gustu u Majkiego. Acha i miał lepszy sampel dzwonka w komórce :)

W kategorii "youtubowej" skali ocen, daję mu "fajny", ten filmik naprawde spełnia swój cel - dostarcza rozrywki, można go pokazać podpitej gawiedzi na domówce :) Czyli grupa docelowa jest :)

Co mi się nie podobało:
Tytuł filmu. Napisy tytułowe, dopracowałbym "lornetkę", nie rozumiem dlaczego przy końcu jest drastyczna zmiana koloru (no fajnie wiemy, że masz od tego plugina czy co tam), brak creditsów. Czyli w sumie pierdoły.

Gratuluję dobrej roboty i pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2007, 03:58 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
Do pomyj wylanych na Majka przez Mrozka dodam, że w napisach początkowych "przedsawiacie" zamiast "przedstawiać".
Błędem logicznym jest sformułowanie "Illinois, Floryda". To tak jakbyście napisali "Małopolska, Pomorze". Obie nazwy są nazwami własnymi stanów. Nie dość, że zupełnie odrębnych, to nawet niesąsiadujących ze sobą.
Niewymienione błędy montażowe, jakie zauważyłem to:
- igła strzykawki wbita w baton na kolejnym ujęciu jest jeszcze nie wbita,
- broń strażnika upadająca dwa razy.
Sam pomysł dość fajny, ale realizacja kiepska.
Natomiast przeróbka Leszczuka była o klasę lepsza. Ten sam materiał pocięty z wyczuciem. Interpunkcja filmu poprawiona.
Obaj jednak panowie olaliście taką sprawę jak oś przy rzucaniu szyszkami. Zza drzewa wylatują z prawej na lewo a strażnik obrywa z lewej w łeb. Skoro macie wszystkie pluginy, to nawet bez nich można było zrobić lustrzane odbicie w Adobe.
Tak czy siak pośmiałem się na obu wersjach a chyba na tym najbardziej Wam zależało, aby rozbawić, a poczucie humoru do mnie trafiło, tyle, że forma jego ukazania była średnia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2007, 10:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
mrożek napisał(a):
Jak mi się nie podoba zakończenie w filmie Wajdy, to nie siadam zaraz do kompa i nie wysyłam mu maila z propozycją "właściwszego rozwiązania fabuły" (a chyba przydałoby się).


to nic osobistego. po prostu wersje Majkiego krytykowałeś w miarę obiektywnie, czepiałeś się rzeczy ewidentnie spierdolonych, by pod koniec napisać: "zakończenie słabe". dla ciebie słabe, dla Mateusza prostackie, a dla Joli świetne. kąsasz? :)

Cytuj:
nie rozumiem dlaczego przy końcu jest drastyczna zmiana koloru


chodzi o sranie? niezdrowa, mdła żółć ma w założeniu podkreślać fetor oraz generalnie niehigieniczny charakter tej sceny :) a tak w ogóle to marnie to nakręciliśmy i chwytałem sie brzytwy, żeby zrobić z tego coś ponad zwykłe sranie :) nie ukrywam, że niezbyt oryginalnie to wyszło :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group