Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 05 Maj 2024, 00:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: BeatBox
PostWysłany: 29 Maj 2007, 09:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Witam wszystkich i zapraszam do obejrzenia BeatBox. Nie jest to prawdziwy BeatBox jak mówi nazwa tematu, dlatego zachęcam wszytkich do oglądania.
Jest to jedna z moich pierwszych produkcji więc wszytkie Wasze opinie na pewno wezmę pod uwagę :wink:
Będe bardzo wdzięczny za wszystkie opinie (pozytywne i negatywne) chciałbym wiedzieć co wam sie podobało w tym filmiku a co was drażniło.

Z góry dziękuje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2007, 09:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Tu trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy:
- głupie, że aż śmieszne- to fakt, bawi ten czajnik
- sama istota składnego montowania pojedyńczych dźwięków- Lasse Gjertsen to ty nie jesteś


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2007, 12:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Generalnie sam pomysł ma w sobie potencjał co widać po liczniku obejrzeń i komentarzach na Youtube. Jednak mnie jak i paru innych widzów razi totalny brak trzymania się pewnych reguł i przez to brak realizmu - przede wszystkim założenie numer jeden to do każdego montowanego dźwięku przypisujemy tylko jeden materiał audiowizualny. A w tym matriale - chociażby dźwięk wspomnianego czajnika wydaje też lej do paliwa czy coś w tym stylu - inny "kiks" to powtórzony dwa razy pod rząd sampel pierdzenia - zamiast dwukrotnie puścić fragment filmu z jednym puszczeniem bąka puszczacie dłuższy fragment na którym aktor dwa razy podskakuje na krześle.
Innych nieścisłości już nie będę wymieniał bo jest tego trochę.
Ale z drugiej strony napracowaliście/napracowałeś się troszkę i widać sukces odniesiony przez tą pracę także gratuluję skończonej produkcji :)

Sam popełniłem na początku tego roku klip na podobną modłę (tylko bardziej rozbudowany - DIY 80's sounds) i rzuciłem też na YT, nawet została zauważona w Holandii, Hiszpanii czy za oceanem, ale zdecydowałem, że nie pasuje do klimatu tego forum, więc nie pochwaliłem się ją tutaj.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2007, 13:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
VM-Rexor napisał(a):
Sam popełniłem na początku tego roku klip na podobną modłę (tylko bardziej rozbudowany - DIY 80's sounds) i rzuciłem też na YT, nawet została zauważona w Holandii, Hiszpanii czy za oceanem, ale zdecydowałem, że nie pasuje do klimatu tego forum, więc nie pochwaliłem się ją tutaj.


Był bym bardzo wdzięczny gdybym mógł zobaczyć Twoją produkcje, chciałbym mieć jako takie porównanie. Mógłbys rzucić linka do tej Twojej podobnej produkcji??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2007, 14:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
wpisujesz DIY 80's sounds na you tube!
Wersja VM-Rexor ma jedną wadę: mało widać.Mimo to jest ciekawa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2007, 14:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
PoProstuMaciek napisał(a):
wpisujesz DIY 80's sounds na you tube!
Wersja VM-Rexor ma jedną wadę: mało widać.Mimo to jest ciekawa

Dzięki Maciek
Po obejrzeniu powiem tylko tyle: wersja VM-Rexor przy mojej produkcji to arcydzieło, musze jednka jeszcze popracować troche. Jednak wydaje mi się że i tak dobrze mi poaszło jak na pierwszą produkcję, bo robiłem ją jeszcze w Windosowym Movie makerze heheheh :D Ciekawy jestem w jakim programie VM-Rexor robiłeś swoją. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2007, 19:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
W kategorii filmów tworzonych na WMM to faktycznie jest nieźle - tym bardziej, że wiem ile trzeba się namęczyć z klejeniem większej ilości materiału i synchronizacją z muzyką. Czasami tego typu rzeczy warto zaznaczać. Ja od paru lat używam niezmiennie Vegasa Video 5 a do tej konkretnej "produkcji" dodatkowo wsparłem się Paint Shop Pro, Acid Music studio i Audio Catalystem. Jeśli dopiero szukasz programu montażowego, to polecam ten wątek:
http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1480
są tu krótkie opisy programów i myślę, że z nich wybierzesz ten program, który Tobie najbardziej odpowiada.

Co do samego filmu "DIY..." popełniłem kilka błędów na etapie planowania sceny (i jeden podczas kręcenia - zły kąt) - potem nie było łatwo pogodzić z sobą sporą ilość materiałów wizualnych przewijających się w czasie i założenie "jednoujęciowości" samego nagrania. Dlatego też jest dostępna wersja w lepszej jakości na mojej stronie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group