Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 00:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pocztówka
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 20:43 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2006, 16:50
Posty: 55
Miejscowość: Bydgoszcz
Znalazłem trochę czasu no i porobiliśmy z dziewczynami i chłopakami trochę materiału.
Co z tego wyszło sami oceńcie. :roll:

Pozdrawiam wszystkich

http://www.sendspace.com/file/puu3zp


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 20:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Intrygi nie skumałem. A byłem blisko. To chyba też minus filmu.
Następna rzecz - muzyka .Tragiczna.
Na plus :scena w stylu retro - czyli bardzo fajny początek .
Upadek z roweru - słabiutko. Wystarczyło puścić rower ,żeby kawałek sobie pojechał.
Podsumowując mam mieszane uczucia.Ciężko to skomentować.
Za dużo było skopane ,żeby mi się podobało.
Ale z przyjemnością obejrzałbym cały film w stylu retro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2007, 10:15 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Jak dla mnie film kiepski. Muzyka jest fatalna. Fabula tez niezrozumiala , mialo byc chyba o cwaniaczkach ale nie zrozumialem sensu za pierszym razem a na drugie podejscie nie mam ochoty. Poza tym kompresja wola o pomste do nieba. Format jest przeznaczony do ogladania na komorkach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2007, 11:34 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2007, 20:43
Posty: 62
Miejscowość: Kraków
Dwóch chłopców zastawia pułapki na biednego listonosza. Swoją drogą jeśli to faktycznie były "cfaniaczki" to trochę mało inteligentne. Kopanie dołu z boku drogi... Nie wiem czemu to miało słuzyć. Początek niezły potem niestety już tylko wyczekiwanie do konca. Fabuły trochę nie załapałem... Czemu ten listonosz nagle ożył założył skórę wyrzucił czapkę i odjechał Volkswagenem? :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2007, 12:31 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Fabułka mogła by być nawet zabawna, chociaż końcówka lekko naciągana.

Natomiast technicznie dramat, jak na amatorkę byłoby ok, no ale ty amatorem nie jesteś :)
Muzyka mi nie przeszkadza, gorzej z jej wykorzystaniem, tzn. udźwiękowienie jest fatalne.

Bardzo kiepski montaż (a właściwie i montaż i realizacja, bo w fabułce 50% montażu to scenopis), masa kiepskich sklejek już od samego początku (czyli od siłowania się na rękę).

Pułapki na rowerzystę: już nawet zwykłe wyciemnienie w ostateczności by się przydało aby pokazać, że są to 3 sytuacje. W ogóle w tych scenkach jest straszny chaos, głównie przez brak kontaktu między napastnikami a listonoszem. Dodatkowo las jako sceneria jest o tyle kłopotliwy, że wszystko jest podobne, więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na kadrowanie, żeby dla widza były jasne skąd nadjeżdża rowerzysta, a gdzie czają się napastnicy.

Motyw z liną to już przysłowiowy gwóźdź do trumny. Rozumiem, że dobry efekt nie jest łatwy do wykonania bo nawet wspierając się postprodukcją ktoś jednak z roweru musi spaść ale jestem zdania, że lepszy jest brak efektu niż marny efekt. Tę scenkę można by rozwiązać na kilkanaście sposobów i chyba wybraliście najgorszy z możliwych.

Generalnie cięcia są zazwyczaj na statyce, a cięcia na ruchu zdecydowanie podnoszą realizm i oszukują oko przy drobnych nieścisłościach (jak np. ułożenie rąk w trakcie siłowania). Za mało ruchu kamery większość ujęć to statyka. Brak rytmu w montażu, choćby panna stojąca przy samochodzie, długi szeroki i nieproporcjonalnie krótkie zbliżenie (bez żadnego uzasadnienia w muzie, w akcji, itd). Już pomijam, że ten doskok na zbliżenie nie był najlepszy.

Generalnie najlepszy był początek, najlepiej wyszło ujęcie gdy koleś po wygraniu całuje pannę, niespodziewane i naturalne, a poza tym niestety... :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2007, 18:57 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2006, 16:50
Posty: 55
Miejscowość: Bydgoszcz
No nic... dzieki wszystkim za refleksję i nie mam nic na swoją obronę.
Wyciągam jeden podstawowy wniosek uczyć się i jeszcze raz uczyć, a przede wszystkim NIE ROBIĆ NIC PO FLASZCE.

Pozdrawialski dla wszystkich i życzenia : wesołych jaj !!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group