Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 18:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wszystkie Oskary to fajne chłopy
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 13:10 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 30 Mar 2007, 15:45
Posty: 4
Miejscowość: Radomsko
Mam wam do zaprezentowania naszą pierwszą kompletnie amatorską produkcję. Do techniki można sie wiele przyczepić ale proszę o inne oceny np: aktorzy, scenariusz, montaż.

Część I

Część II

Część III


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 15:50 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Sie 2006, 13:54
Posty: 17
Miejscowość: Zielona Góra
Wasz film przypomniał mi moje pierwsze produkcje filmowe. Nawet dobra fabuła, jakimś cudem wytrwałem do końca, lecz w niektórych momentach już chciałem przerwać seans. Dialogi, domyślałem się co aktorzy tam mówią- popracujcie nad tym przy następnych filmach. Muzyka, mogliście wykorzystać nieco mniej znane utwory, aczkolwiek w niektórych scenach muzyka pasuje. Gra aktorska, nawet nawet. Według mnie bardzo dobrze grała Pani Kasia (ta w niebieskiej bluzce) oraz Pan Paweł. Oczywiście zdarzyły się w niektórych momentach uśmiechy do kamery, no ale to mogę przeboleć. Zdjęcia i dźwięk no to wyszło fatalnie, podobnie montaż, też nie najlepszy. Ogółem najlepsza produkcja to to nie jest, ale idzie oglądać. Powodzenia przy następnych filmach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 19:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Maj 2006, 11:00
Posty: 55
Miejscowość: Warszawa
Śmieszny film , szczególnie pierwszych kilka scen , potem już to zaczeło hamować .
Wielki plus za grę aktorską obydwu reżyserów bardzo przekonywująco grali i śmiesznie :D
Scenariusz -ciekawie się zapowiadało
Facet pisze scenariusz , idzie do producenta , ten go zbywa że to lipa i zaczyna realizować jego film. Pomysł fajny choć jakbyś napisał o tym w dziale scenopisarstwa to zaraz by się pojawiła opinia że takich filmów w offie było już dużo i lepiej nie ... a jednak ,wyszło nieźle przynajmniej do połowy .Potem to już się robią z tego kluchy z olejem akcja spowalnia .Ta scena z dziewczynami udzielającymi wywiadu powolna przegadana , prawie minuta startu samolotu wystarczyło parę sekund.Najgorzej wypadła scena z ,,wykradaniem scenariusza " śmiechy, mało przekonywująca dziewczyna ech :? no i ten prezenter tvn ubrany w sweter na tle ściany scena robiona byle by zrobić :(
Rady :
Ciaśniej kadrujcie - np. scena z dziewczynami udzielającymi wywiadu ,aż się prosi dojechać transfokatorem po co tyle tła jak przecież o postacie chodzi .
Używając amatorskiej kamerki nie filmujcie wewnątrz na tle okna , postać robi się ciemna .
Unikajcie dużych kontrastów np.zapalona żarówka i dość ciemne pomieszczenie bo wtedy urządzenia w kamerze dostosowóją się do ustawienia przysłony uwzglęniając jasną żarówkę , a nie aktora przy niej .
W wietrzne dni na otwartej przestrzeni bez profesjonalnego sprzętu lepiej nie kręcić .
Generalnie film mi się podobał do połowy ,ale jak to pierwsza produkcja to dał bym wam oskara :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 20:02 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 30 Mar 2007, 15:45
Posty: 4
Miejscowość: Radomsko
Dziękuje za wszystkie opinie i rady. Ze względu na pewne niedomówienia pozwolę sobie przedstawić okoliczności powstania tego filmu. Pewnej środy na lekcji wiedzy o kulturze dowiedzieliśmy się, że mamy w tydzień zrobić film. W czwartek siadłem i napisałem zarys (dokładnie kwestii nie pisałem, większość była improwizowana). Było wszystko ładnie dopracowane, w filmie miały grać tylko te osoby co na początku. Wyszliśmy kręcić w sobotę, i już się pojawiły problemy. Okazało się, (w niedzielę rano) że potrzebujemy jeszcze 4 osoby inaczej dostaniemy 1(podkreślam, że gdyby nie trzeba było to ten film by prawdopodobnie nie powstał). Z racji, że nie nakręciliśmy wszystkiego w sobotę to reszta scen była naciągana. Musiałem wymyśleć coś dla każdego. Poniedziałek i wtorek zostawiłem koledze na montaż. Oczywiście nie posiadaliśmy kamery, nagrywaliśmy aparatem cyfrowym kolegi. Do montażu kumpel używał głównie movie makera. Nie mam do niego żadnych pretensji uważam, że odwalił kawał dobrej roboty. Z pewnością wyszło by nam lepiej gdyby wszystko było przygotowane, jednak nie było by pewnie tak zabawne. Jednak rozumiem, że musicie oceniać i nie mam nic przeciwko. Czyńcie swoją powinność gdyż zbieram siły na nowy film. Powstał już scenariusz i chciałbym abyście pomogli mi abym nie popełniał już tych samych błędów.

PS. A propos scenariusza. Mam taki problem, że mam kilka fajnych pomysłów. Wiem jak wszystko ma wyglądać. Chcę się całkowicie oddać reżyserowaniu. Nie będę już grał żadnego Jana Weinera czy innych reżyserów, chce to po prostu zrobić. Mimo to nie potrafie sklecić dobrych dialogów. Wydają mi się one banalne. Proszę o waszą opinie dotyczącą tego scenariusza. Jest to historia sędziego piłkarskiego, a ta część filmu jest jakby prologiem do niej.
Scenariusz


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group