Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 10:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
LGF napisał(a):
bo to chyba nie dlatego, że to film TEGO santiego?


Akurat ci, których podejrzewałbym o komentowanie dlatego, że to film TEGO santiego, milczeli.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 10:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Tak właśnie zauważyłem, że z filmu zniknęła jedna wypowiedź z offu dość kluczowa. Na pierwszym pałacu prezydenckim. Teraz wiem skąd głosy, że muzyka się za wcześnie kończy. Ja się normalnie powieszę bo od wczoraj wrzucałem ten film do sieci w sumie 8 razy. Robię 9 podejście.

Film początkowo był pomyślany jako seria gagów ale taka pogoń zabijała refleksyjność. Kiedy w każdym ujęciu chciałem upchać coś śmiesznego to w rzeczywistości zaczęło to siadać i robić jeszcze chaotyczne. No i bądźmy szczerzy: tu się nie ma z czego śmiać :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 11:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
"Obsługę techniczną domeny dziura.eu zapewnia home.pl - największy w Polsce
rejestrator domen i dostawca profesjonalnych rozwiązań hostingowych." strona nie działa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 12:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Już działa. Były problemy z hostingiem, dns i innymi dziwnymi słowami których nie rozumiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 12:35 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2007, 20:43
Posty: 62
Miejscowość: Kraków
Film bardzo ciekawy. Jeden z najlepszych offowych filmów jakie
dotychczas oglądałem na tej stronie.
Porządne dialogi, interesujaca historia. Obraz zmontowany bardzo dobrze.
Co do strony Audio jest kilka błędów. Czasami na jednym ujęciu jest cichy szum, a na kolejnym gwałtownie się urywa - można jeszcze odrobinę podczyścić.
Co do sceny z "tnącymi się" żołnierzami uważam, że jest to zabieg jak najbardziej zamierzony. Zwróćcie uwagę na flagi w tle które poruszają sie bardzo płynnie!
Polecam wszystkim twórcom offowych filmów, żeby sobie ten film kilka razy porządnie obejrzeli i przemyśleli swoje dzieła. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 13:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
A ja sie przyczepie do CG i kluczowania.
CG limuzyny wygląda lekko mówiąć biednie.
Kluczowanie, zbyt mocno widać np w ujęciu policjanta przed mapą.

pozatym jest całkiem przyzwoicie, rzeczywiście jeden z lepszych offowych filmów na polskiej scenie, niemniej jednak kompletnie nie mój klimat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 13:19 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
[quote="Fast128":j**]CG limuzyny wygląda lekko mówiąć biednie.[/quote:j**]
Pewnie nie uwierzysz ale to celowy zabieg. Przedmioty martwe generalnie miały być nierealistyczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 13:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Ale aż tak? Można było ją zrobić na porządnie, ale z różowymi detalami :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 14:34 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
heh
gracz meczy nas co chwile tym filmem :P widac ze nim targaja emocje :)
ostanio przezuty nastapily na halinke usielska ;)

ale zes stary namieszal :)

btw...
dobrze ze wywaliles ta wrone... bo napisu nie bylo widac :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2007, 14:48 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Hehe... jakoś wam nie współczuję :D Przynajmniej coś innego niż kolejny film o zupie co była za słona.
ARTi napisał(a):
dobrze ze wywaliles ta wrone.

To była kawka. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 02:31 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Obejrzałem sobie jeszcze raz, tym razem nie zwracając uwagi na efekty specjalne, tylko wsłuchując się w teksty. A te są na poziomie kultowym, zwłaszcza wypowiedź pana mówiącego na tle loga Ligi. Wypowiedź jego spodobała mi się na tyle, że puściłem sobie kilka razy. W życiu bym nie wpadł na to, że aż tyle można powiedzieć nie przekazując żadnej treści. Na uwagę zasługuje też dialekt, którym mówi pan prezydent. Za najciekawsze postacie uważam dwóch "obserwatorów życia" siedzących na ławeczce.

Santi, dopieść jeszcze ten film. Jest tego wart.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 06:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Technicznie bardzo fajnie . Każde ujęcie - efekty specjalne.
Niewiem jak film wygląda w pełnej rozdzielczości ale na moje technicznie twór ten technicznie wyróżnia się nie tylko w offie. Gorszą popelinę można zobaczyć przecież w kinie czy telewizji. Dlatego mój komentarz ustosunkuję jakbym oceniał film w obiegu publicznym , a nie naszym z forum - byłyby to wtedy tylko same superlatywy .
Z całym szacunkiem dla dorobku aktora nie spodobał mi się szczególnie .
Najbardziej sztucznie wypadają kwestie w pierwszej rozmowie telefonicznej .
Ale potem jest lepiej. Ogólnie nie przypadły mi do gustu : scenariusz i muzyka .
Jak na tak krótki film fabuła jest trochę niejasna .Myślę ,że korupcja powinna być powiązana w jakiś sposób z całą aferą . Rozmowa telefoniczna policjanta biurowego z policjantem - rybakiem jest zle wprowadzona .Do tego modulacja głosu zwiększa nieczytelność . Za trzecim razem zajarzyłem kto z kim rozmawia przez telefon .
Teksty żurków mogłyby być bardziej dopracowane w Barejowy sposób. Można by z nich zrobić niejako głównych bohaterów .Tryptyk to jest dobry pomysł .Muzyka pasuje ale wprowadza film niepotrzebnie w dołek . Męczy . Nie daje jakoś pola wyobrazni .
A sceny marszu "zagrane " tylko to podkreślają . Nie czaję też sceny gdzie jakiś gościu mówi ,że nie ma żadnego alarmu .
Ogólnie jako całość film nie sprawił na mnie dobrego wrażenia .Może jestem po prostu z innej bajki .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 13:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
quagmire napisał(a):
Myślę ,że korupcja powinna być powiązana w jakiś sposób z całą aferą
A nie jest?

Żule nie są bohaterami tylko interludium wprowadzającym element "głosu ludu". W filmie nie ma bohatera w ogóle. Aspirant Mątwa (jak go nazwałem w scenariuszu) i jego zmagania z sekretarką to leitmotiv tylko.
Nie planowałem naśladować bareizmów - oparłem się na lekko zmodyfikowanej autentycznej scenie podejrzanej w pociągu z Łodzi. Są przerywnikiem a potem komentarzem.

quagmire napisał(a):
Muzyka pasuje ale wprowadza film niepotrzebnie w dołek
Tzn?

Generalnie wyszedł mi film dla 30 latków co najmniej tak wnioskuję z proporcji odczytanych symboli i aluzji. Film nie ma fabuły sensu stricto tak jak konwencja operatorska też nie jest "prawdziwa" tylko komiksowa (montaż i kadrowanie). Co autor miał na myśli nie będę pisał bo widzę, że skoro są ludzie, którzy odczytali przesłanie i niuanse to znaczy, że udało mi się je jakoś przepchnąć lepiej czy gorzej.

Przyznaję, że nie wszędzie dźwięk może być czytelny. Możliwe, że będę musiał jeszcze raz zmiksować dźwięk do wersji internetowej bo całość była robiona pod kątem telewizorów i sal z nagłośnieniem.


Ostatnio edytowany przez santi, 09 Kwi 2007, 17:57, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 13:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Cytuj:
Generalnie wyszedł mi film dla 30 latków

No nie przesadzajmy... Myślę, że dla wielu młodszych odbiorców gagi i aluzje były nad wyraz czytelne. Mamy wątek (groźba wysadzenia PK w powietrze), z którym związanych jest szereg reakcji osób na różnych szczeblach władzy. I to reakcji na czasie :) Wszystko moim zdaniem jest jasno i klarownie wyłożone.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 14:09 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
santi napisał(a):
Film nie ma fabuły sensu stricto


Moim zdaniem ma fabułę. Mało tego - da się tam wyróżnić klasyczne elementy, takie jak zawiązanie akcji, punkty zwrotne, rozwiązanie akcji. Jest też wyraźne narastanie napięcia. Jest nawet podwójne dno. Pod względem fabularnym wyszło znacznie klasyczniej niż w większości filmów na tym forum. Inna sprawa, że ta fabuła jest mało widoczna, bo nietypowa forma odwraca uwagę.

Z komiksem mi się to w ogóle nie kojarzy. Może dlatego, że czytam nie te komiksy, które powinienem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 16:27 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2006, 00:31
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
szkoddaaa ze taki krótki :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 18:03 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Małe pytanie.
Santi skąd wzięliście takie zielone tło na blue screen? :)
I jaki koszt takiego zielonego tła ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 18:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Chodzi mi o to, że nie ma bohatera, jego ewolucji, interakcja pomiędzy postaciami jest minimalna. W ujęciu ogólnym owszem - struktura jest. Co do komiksu: chodziło mi o nawiązanie do pasków komiksowych drukowanych w gazetach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 18:32 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie no, w sumie jest tylko 8 minut, to trochę za mało na ewolucję bohatera. Tak szybko to nie ewoluuje nawet Tytus de Zoo. Interakcji międzypostaciowej rzeczywiście nie ma tam zbyt wiele. Nikt nikogo nie zastrzelił, ani nawet nikt nikomu nie nakładł po mordzie, o seksie nawet nie wspominając. Ale mimo to film jest ciekawy, i jakoś nie odczuwa się niedostatku interakcji.

W zasadzie to najbardziej interaktywni i komunikatywni w tym całym filmie są menele :D
Oprócz nich, także doradca prezydenta nawiązał dialog człowieka z człowiekiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 11:27 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
Ogółem mi się podobało, a teraz się poczepiam; =p

-Dźwięk otwierania drzwi z morrowinda xD 3:08
-bekanie - dzwięk nie pasuje do obrazu
-dym z pałacu kultury w scenie z ptakami leci jak hiperbola.. dziwnie to wygląda.. poza tym wydaje się za gęsty i przez to mniej realistyczny.
-1:25 flagi drgają wszystkie naraz i widać, że to green screen
-w napisach początkowych przy 'copyright' przydałby się fade out jak znika.. jak już zrobiliście fade in heh
-"jest to wymyślona historia...." powinno na mój gust trwać o pare sekund dłużej (proporcjonalnie do reszty napisów)
-ten granat rzucony do wody mógłby lecieć odrobine szybciej
-6:37 z prawej to samochód tak? Strasznie nieostry i brakuje mu cienia hmm
-ta limuzyna w 3d wygląda jakby nie miała wogóle textur..
-ten żółty pasek który leci po pieniądzach .. dziwny.. ja bym zamiast żółtego paska dał np same gwiazdk tyle, że białe i troche większe.. w sensie bardziej wydłużone, wiadomo o co chodzi =p Samo światło z walizki - super efekt.
-muzyka przy marszu zolnierzy bardzo przypomina 'imperial march' z gwiezdnych wojen.. i to plus jest w sumie. Nawet lepiej jakby jeszcze bardziej podobny był w sumie może :p
-zmiana ostrości faktycznie wyszła nienaturalnie. Możeby do tego dodać stopniową powolną DELIKATNĄ transfokację?
-podczas wybuchów proponuję dodać z 2 króciutkie oślepiające błyski (jak podczas burzy ;) ) będzie lepszy efekt moim zdaniem.

Najbardziej rozśmieszył mnie wywiad telewizyjny :mrgreen: :mrgreen:
Potem w kolejności telefon/wybieranie numerków i 'pomocy materia.. *parsknięcie*..lnej' :D i logo onanistów wszechpolskich xD i 'ple ple' i przemówienie też genialne.... i ogółem film zabawny ;)

Można dostać piosenkę z napisów końcowych w mp3? :mrgreen: Jest bosska


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group