Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 18:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cztery
PostWysłany: 04 Lut 2007, 22:06 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Lis 2006, 22:23
Posty: 5
Ostatni mój filmik "Tajniak" nie bardzo wam się spodobał, mam nadzieję, że z tym będzie inaczej. "Cztery" jest dłuższy, lepiej zrobiony, poważniejszy.Film opowiada o chłopaku, który wyjeżdża podczas wakacji zaopiekować się domem nad jeziorem znajomego. Jest tam sam i zaczynają mu się przydarzać dziwne rzeczy.

http://rapidshare.com/files/8149618/cztery.avi

Przy okazji podaję link do strony mojego studia filmowego

http://www.jmstudios.republika.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lut 2007, 13:53 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Jako ostatni sprawiedliwy obejrzałem cały film. I ocenię jak najkrócej każdy z czynników:
Montaż: do bani
Światła: do bani
Operator(a): widać, słychać ale już nie czuć
Muzyka: czasem byla beznadziejna, ale jest prosta i czasem "fajna"
Fabuła:.........
Gra aktorów: do bani

PODSUMOWANIE: Wiele(mnóstwo) błedów technicznych i merytorycznych...ale
film jest czasami wręcz zadziwiająco dobry. Gdybyś pokazał więcej aklimatyzacji bohatera na wsi, wyszłoby naprawdę dobrze. Są dłużyzny, ale jak dla mnie to były one jakby odbiciem sennego, ale iddylicznego życia na wsi. Większość dialogów wydawała się improwizacją,(przypominam że gra aktorów do bani) ale też to nie wpływa niekorzystnie na film. Dokonam teraz świętokradztwa; bo ten film przypomina(trochę, troszeczkę, ale jednak) dokonania neorealizmu włoskiego(za to mi się dostanie od reszty). Własnie pierwsza część była jak dla mnie dosyć przyjemna(po prostu trzeba wyłączyć wrażliwość na techniczną stronę filmu) a przyjemna czasami muzyka jakby dopełnia ""dzieła"". W czasie filmu rodzą się wspomnienia z dzieciństwa...
Ja wiem, że to, co mi się spodobało w tym filmie, wyszło wam przypadkiem(bo dla was liczył się wątek z chłopakiem-widmo). ale krytykując wasz film całościowo popełnił bym naruszenia. Na pewno reszta recenzentów ten film wyśmieje, ale ja w nim widzę potencjał. Zróbcie cały film w takim sennym klimacie o dojrzewaniu chłopca na wsi, a pierwszy go obejrzę. Ponadto zainspirowaliście mnie do stworzenia scenariusza o takiej właśnie tematyce.
PS. nie jestem z rodziny ani kolegą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lut 2007, 02:42 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
Nie będę mieszał z błotem, choć byłoby to uzasadnione.
Uwżam, że lepsze takie hobby, niż siedzenie na krawężniku i marnowanie czasu.
Nikt nie rodzi się mistrzem, więc pochwała za to, że bawicie się w film, bo kiedyś może wyciągniecie wnioski z własnych potknięć i będzie coraz lepiej.
Najlepsze doświadczenie zdobywa się próbując. Jeśli pasja przetrwa ostrą falę krytyki, warta jest podtrzymywania i doskonalenia.
Kilka słów o filmie:
Scenariusz orginalny, można by z niego coś zrobić.
Realizajca 1+1 również wykonana poprawnie.
Cała reszta nadaje się na poważną przeróbkę, ale widziałem też gorsze zjawiska ;)
Popracujcie nad techniczną stroną, aby nie raziły niedociągnięcia i będzie lepiej.
Powodzenia.:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lut 2007, 16:34 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Zaczne od minusow.

Kamera caly czas sie trzesie. Kompresja jest taka iz w ogole nie widac twarzy sasiadki . Dzwiek , jak to w produkcjach amatorskich bywa jest kiepski - rzeklbym beznadziejny. Przez caly film slychac jakies stuki. Tragedia. Aktorzy momentami patrza wprost w kamere , a ostatni dialog wyszedl komicznie co nie bylo zamierzone. Dialog rafala z samym soba tez wyszedl nienaturalnie i sztucznie.

Plusy

W miare dobry poczatek. Udalo wam sie oddac klimat wsi i tego wszechogarniajacego spokoju. Dialogi wyszly naturalnie , momentami komicznie ( "a nog to tak za czesto nie myj" , "jakby co to oczywiscie" )tylko czy to bylo zamierzone?? Muzyka wydaje sie beznadziejna z poczatku, ale po chwili zaczyna pasowac do filmu.


Nie jest zle ( chociaz dobrze tez nie). Dzwiek i praca kamery koniecznie musza ulec poprawie. Popracujcie jeszcze nad scenariuszem. I zycze powodzenia w przyszlych produkcjach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group