Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 30 Kwi 2024, 15:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opolskie Studio Filmu Amatorskiego "o 20:00 na rogalu&a
PostWysłany: 03 Lut 2007, 16:32 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 23 Lut 2006, 17:05
Posty: 2
Miejscowość: Opole, PL
Kilka filmów Rogala z czasów świetności na youtube.

Są pewne przesłanki, że coś noiwego się święci! Wreszcie!!!

Rogal

Bardzo niecierpliwie czekam na Wasze opinie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2007, 18:24 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Dla mnie osobiście za dużo artyzmu, a za mało treści.. Nie jestem pewien, czy robienie wszystko w monochromie jest dobrym pomysłem. To próba wykreowania jakiegoś własnego stylu?

Dłużyzny są poprostu nie do przeskoczenia :? Ileż można patrzeć na biegnącego chłopaka, ileż można oglądać faceta błąkającego się po lesie? (btw, ta nagroda publiczności to jakaś miejscowa solidarność? Bo innego powodu nie widzę).

Ja jestem zwolennikiem anamorficznego obrazu. Za prawdziwą sztukę uważam zdjęcia poprawnie wykonane w tym formacie. Ale w Waszym przypadku kaszeta jest zdecydowanie przesadzona.

Cóż, może to moje subiektywne odczucia, bo nie jestem fanem tego typu filmów. Być może osobie dojrzalszej artystycznie Wasze prace przypadną do gustu.

Na razie czekam, co pokażecie w tym roku.

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2007, 20:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Więc tak :

"Co robisz ?"
Przechadzki po lesie przewijałem . Papierosy mnie zaskoczyły.
Szczerze mówiąc miałem niedawno podobną wizję (ale to był pomysł na scenę nie na film)
,czarnobiały ekran - wstępniak; kolor -po zażyciu używki. Ale nie chodziło mi o fajki
ale o trawkę. Jest to chyba oczywista konsekwencja stylu. Gdybyście zamiast monotoni i szarzyzny pokazali nerwy, emocje itd fajki byłyby sensowne( tak chyba działają co ?)
natomiast to co zastosowaliście bardziej pasuje do dragów i alkoholu. Czyżby po papierosie świat staje sie kolorowy ?
"Wiesz o co chodzi ?"
Gdyby historia zabicia dealera była pokazana bardziej realistycznie (a nie rodem z filmów gangsterskich) mogło by to mieć kopa .Ale zrobienie z tego beki to już w ogóle niewypał.
"Apeirona" nie zaczaiłem.
Co mi się podobało ? Chwilami genialne wyczucie muzyki, efekciki( rozedrgane ujecia, kolorki itd), dzwięki - kilmaty ,które bardzo lubię.Jestem ciekaw jak to uzyskaliście.
Przez parę sekund czułem parę z "Requiem dla snu" , "Pi"... niestety sami psujecie efekt
tak dzielnie wywalczony. Lubię rock , metal itd .ale zwykle to sie nie sprawdza w scenach przemocy.
No i trochę za długo ci goście chodzą /biegają .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lut 2007, 00:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Jednak formą i efektami nie da się zastąpić braku dobrych pomysłow


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2007, 12:43 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 23 Lut 2006, 17:05
Posty: 2
Miejscowość: Opole, PL
bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i równie bardzo liczę na następne.


Może podam tylko kolejność w jakiej te produkcje powstawały -

"Co robisz?" - pierwszy nakręcony materiał, spontan
"Wiesz o co chodzi?" - scenario powstał w 48 godzin, a zdjęcia w kolejne 24. z zamiaru puenta ma być śmieszna...
"Apeiron" - podpowiem, że z łaciny apeiron - pętla

Czy ktoś wie jak umieścić w necie filmy powyżej 100mb/ 10 minut?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2007, 11:18 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Witam!!

Nie jestem doswiadczonym filmowcem i jedynie moge ci powiedziec jakie odczucia budza u mnie filmy od strony widza. Zaczne od Co robisz?.

Film zdecydowanie za dlugi. Trwa 2:40 wiec zdecydowanie za dlugo zeby pokazac kolesia chodzacego po lesie. Kamera wg mnie powinna byc bardziej dynamiczna , szczegolnie na poczatku. Co do tresci to najzwyczajnie mi sie nie podoba. Papieros w zamierzeniu chyba powinien byl symbolizowac uczieczke , chwile przyjemnosci w otaczajacym nas ponurym , zlym swiecie. A las zawsze kojarzyl mi sie z czyms przyjemnym , w przeciwienstwie do palenia papierosow , wiec zamiar totalnie nieudany.

Quivery Reed
To nie wyglada na niezalezny film a bardziej na zwiastun filmowy. Niepelny zwiastun filmowy. 900 lat czekali w ciemnosci i ciepierniu gotowi walczyc. Z kim?? Na co?? Po co?? Gdzies tak w polowie powinna sie wedlug mnie rozwinac akcja. Jakis fragment walki , cos bardzo dynamiznego . A tu nic. Film ( zwiastun ) zostawia niedosyt.

Apeiron

W scenie z ksiedzem aktor sie smieje.
Film zdecydowanie za dlugi i brak jakiejs tresci. 7 minut nieustannego biegania , jest niestety niemilosiernie nudne. Spokojnie mozna bylo okroic film do 2 minut , i na pewno obraz by na tym zyskal a nie stracil.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group