Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 02 Maj 2024, 10:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: BadSector
PostWysłany: 31 Paź 2006, 13:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Mam małą zagwozdkę: czy nie naruszając zasad tego działu kontynuować wątek "Rutyna" czy też lepiej założyć nowy, bo jednak "dzieło", którego montaż zakończyłem kilka dni temu ma trochę cech wspólnych z wspomnianym wcześniej popełnionym przeze mnie filmikiem. Jeśli jednak dokonałem złego wyboru, to prosiłbym o przeniesienie tego postu.

Początkowo miało to być poważne, z pewnym przekazem dzieło, ale w trakcie zdjęć i "komponowania muzyki" zmieniał się mój punkt widzenia - scenariusz ulegał drastycznym zmianom aby ostatecznie uformowała się z tego filmu wideoklipowa historyjka z przymrużeniem oka ;).
Jeszcze słowem wstępu: szybka "muzyka", adekwatny do niej montaż (nawet jednoklatkowe przebitki), zabawa z oświetleniem, efektami i kilka nagiętych reguł. Jakies 7 wieczorów zdjęciowych (dobrze, że dzień teraz trwa krótko ;)) i 2 godziny materiału, żeby powstał 2 minutowy efekt końcowy. Produkcja jednoosobowa ;)

Można film zarówno obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=_XSYlPSlG2E

jak i ściągnąć w lepszej jakości o ile kogoś zainteresuje ;) (video: XVID, audio: mp3)

http://vmrexor.bora-komp.pl/BadSector.avi


Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2006, 15:59 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Mimo, ze muzyka kompletnie nie w moim stylu, to jako taką całość obejrzałem z przyjemnością. Podobają mi się zdjęcia, ich kolorystyka i kadrowanie. Wszystko przemyślane, trzyma się kupy. Montaż - tak jak mówiłeś - dynamiczny, chociaż z jego adekwatnością do muzyki to bym się kłócił. IMHO jakoś nie wszystko zgrywa się z muzyką, no ale ekspertem w tym temacie nie jestem.
W perspektywnie Twojego poprzedniego filmu, nie jestem pewien, czy te drastyczne zmiany w scenariuszu wyszły tu na dobre. Poprostu "Rutyna" jakoś bardziej do mnie przemawiała.

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2006, 18:14 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Masz rację :) słowo "adekwatny" użyłem w złym kontekście - chodziło mi bardziej o prędkość zmian ujęć/dynamikę niż dokładne odwzorowanie na wizji akcentów perkusyjnych. Styl muzyczny - myślałem nad czymś wolniejszym - w stylu "Rutyny", ale szybko rozmyśliłem się ze względu na brak możliwości nakręcenia niestatycznych ujęć. Dlatego też spróbowałem sił w stylu muzycznym, który jest tym co mnie specjalnie rusza - ale po prostu pasował mi do przelotowego przedstawienia tego co chciałem w filmiku przedstawić - o ile można to co stworzyłem nazwać muzyką ;)
Starałem się też uniknąć tego, co niektórym się nie podobało w "Rutynie" czyli napisów końcowych podających puentę całości niemal na tacy. Jak to mi wyszło ... hmmm... mi samemu ciężko to ocenić - to pozostawiam widzom :)
Jednak bądź co bądź - to jest moje ćwiczenie i przy okazji poszukiwanie uniwersalnej formy przekazu a Wasze opinie są moimi oczami i uszami :).
Niedługo (za tydzień / dwa) będę poszukiwał dwoje osób (rola męska + żeńska, od biedy męską mogę zagrać :D ) do krótkiego, mocniejszego od "Rutyny" filmiku - coś w stylu Ayoy-a, ale o tym będzie osobny topic w odpowiednim dziale :)

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2006, 13:59 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Bradzo mi się podobało do 15 s, fajne przejscia itd. Potem niestety słabiej montaż nie wytrzymał konfrontacji z dynamiką muzyki, stąd wrażenie dysonansu między muzą a obrazem.
Problem polega na tym, że przy tej dynamice muzyki nie da się osiągnąć dynamiki w obrazku na statycznych ujeciach, to zawsze bedzie wygladalo nieco sztucznie.
A poza tym bardzo fanje foty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2006, 19:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Niestety statyczność przeszkadzała mi już w "Rutynie" a tutaj jeszcze bardziej dała mi się we znaki (z niektórych ładnych zdjęć musiałem zrezygnować ze względu na to, że nie miałem jakoś pomysłu na ich zgrabne połączenie z resztą bez drastycznego łamania zasad montażowych - a kilka jazd "lewa prawa, prawa lewa z zmianą kąta przechylenia kamery" już by rozwiązało moje bolączki) - tak więc mam potwierdzenie tego, co odczuwałem podczas montażu - że przekroczyłem granicę stosowania tylko statycznych ujęć :)
Co do zdjęć - położyłem nacisk na eksperymenty z oświetleniem - tym razem starałem się oświetlać dokładnie to, co w kadrze najważniejsze a nie wszystko - za pomocą prowizorycznie wykonanych wrót na 12V halogenach.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2006, 20:47 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Uściślając bardziej brakowało mi dynamiki w kadrze niz przejazdów itp


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lis 2006, 22:36 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Lis 2006, 22:24
Posty: 22
Miejscowość: Złotów
Witam!Jak najbardziej produkcje VM-Rexora wpływają na mnie pozytywnie . Mają to "coś" w sobie.Wiadomo nie każdemu się spodoba tego typu produkcja.Widać , że kolega pracuje na dobrym sprzęcie i wykorzystuje dobre efekty w filmie.BadSector to po prostu eksperyment jak to nazwał to VM-Rexor.Naprawdę widać w filmie doświadczenie i wiele scen (mnie naprawdę nie chciałoby się składać kilku scen po sekundzie).Wytrwały też jesteś za co podziwiam!POZDRAWIAM i życzę sukcesów!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group