Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 11 Maj 2024, 19:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wspomnienia z Biebrzańskich Bagien
PostWysłany: 07 Paź 2006, 10:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Więc... zainspirowany impresją na temat mazur Navitasa postanowiłem wreszcie zabrać się za montaż materiału z pleneru na którym byłem jakiś czas temu. Długo się wahałem nad tym czy wrzucić to tutaj, bo zbyt wysokich lotów nie jest, no ale coż... od czegoś trzeba zacząć:

http://fast128.8net.pl/filmy/wspomnienia_divx.avi

51,7 mb, 4min 30 sek, skompresowane divx w dobrej jakości- na tyle na ile umiem kompresować.
Wykonane na Panasonic NV-GS400 ze statywem Manfrotto 055prob i głowicą 128rc (najniższy model manfrotto do video). Czasami, a nawet zbyt częst zastosowana marnej jakości soczewka szerokokątna.
Miłego oglądania.

Co do błędów które już wychwyciłem w jednym z pierwszych ujęć jest syf na obiektywie i przy przejściu obraz poleciał do góry. Będzie trzeba poprawić przed następnym renderem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Paź 2006, 23:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Strasznie monotonne ujęcia. Oglądałem film z nadzieją, że w końcu zobaczę coś innego niż przejazd kamery z lewej do prawej. Już kilka zoom'ów, czy choćby zmian ostrości z bliskiego na daleki plan urozmaiciłoby ten obraz. Za to podobała mi się muzyka. Trochę się przy niej zrelaksowałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 06:44 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Hmmm, magia ruchomego obrazu... Ale daruj, Fast, to niczym się nie różni od pamiątkowych fotek z wakacji: miło przy nich powspominać to, co urzekło, ale nadających się wyłącznie do oglądania w towarzystwie współuczestników wyprawy albo pokazania komuś bliskiemu a życzliwemu.
Tak naprawdę to są to tylko widoczki - za czorta nie można się domyślić, co czułeś ani co chciałeś powiedzieć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 17:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Hmm... szczerze mówiąc zmontowałem to właśnie po to zeby było co obejrzeć z członkami wyprawy, oraz żeby pokazać babci :) jej sie podobało.
Co chciałem przekazać... to raczej nie ten typ filmu, żeby miał wyższe przesłanie.
Co czułem podczas kręcenia... zwykle coś w gust "jasna cholera jak zimno", poza tym większość z tych zdjęć była robiona podczas wschodu słońca, a ja naprawde lubię spać.

Co do tego co napisał Pipek, masz rację, to widać w filmie Navitasa, u mnie brakuje bliższych ujęć, poza tym z końmi nie ma w zasadzie żadnego.

Ten film ma właśnie pełnić rolę fotki z wakacji, fakt, nieudanej, ale to moja pierwsza. Obiecuje że następne będą lepsze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 18:15 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
A ja pokazałam film mojej mamie, która wie o kinie tyle, co jej powiem, i też jej się podobało. Że zacytuję: "A ten chłopak to on jest takim profesjonalnym filmowcem, że takie ładne zdjęcia zrobił? A ta twoja kamera to też jest taka dobra? Takie fajne zwierzątka..., a sarenka to naprawdę wymiata! Napisz mu, że bardzo ładne." No więc piszę :D , ale sama nie skomentuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 20:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Zdjęcia jako pojedyncze kadry ładne (w większości) ale montaż i ruch kamery na dwóję. Ogólnie zarzuty j.w.

Nie rozumiem tylko czemu impresja miałaby coś mówić. Jak dla mnie wystarczy, że powie "o k..., jak tam ładnie!".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 20:25 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
santi - co złego w montazu dokładnie? przenikania? Nie lubie montować, nigdy mi to dobrze nie idzie.
ruchy kamery złe bo nie zawsze się zgadza prędkość i czasami skokowo, czy coś jeszcze?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 22:02 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Montaż to nie tylko przenikania ale przede wszystkim kolejność ujęć. Jeśli każde kolejne ujęcie tylko trochę się różni od poprzedniego to stoimy w miejscu. Nie da się zrobić filmu o wschodzie słońca stojąc w polu. Potrzebne są zmiany w przestrzeni. Skaczesz po różnych porach dnia. Kompletnie bez sensu. Powtarzasz też niektóre motywy.
To co sie rzuca w oczy to brak bliskich planów. Pokazałeś łąkę? To wejdź w nią. Pokaż jakieś kamienie, spróchniały pniak czy żuka gnojarka. Ujęcia są zdecydowanie za długie, zwłaszcza jak po raz kolejny pokazuje praktycznie to samo.
Ściemnienia i przenikania nie są czymś przypadkowym co można stosować dowolnie. To ściśle zdefiniowane "znaki interpunkcyjne" języka filmowego. Coś o tym napisałem na swojej stronie.

Ruch kamery... za pierwsze ujęcie powinno się Ciebie rozstrzelać. Lata jak pijany kot. A potem już w ogóle nic się nie rusza. Tzn. są jakieś panoramy ale takie bezcelowe więc bez róznicy czy stoi czy sie obraca bo tylko pędzisz wzdłuż horyzontu i nawet sie przyjrzeć nie można. Są też inne kierunki niz tylko z lewa na prawo.

Kamerę trzeba prowadzić od jednego obrazu do drugiego. Tak samo jest z odjazdem: coś się odkrywa przed widzem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 22:04 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
następny plener mam w perspektywie za jakieś 2 tygodnie. Będe pamiętał o tym. Coż... człowiek uczy się na błędach, tylko kiedy nauczymy się uczyć na cudzych :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lis 2006, 23:14 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 04 Lis 2006, 00:34
Posty: 2
Miejscowość: Lodz/Bournemouth
FAST128 i gdzie jest ten Twoj film??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lis 2006, 23:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
remont przeciągnął się z 2 tyg na 2 miesiace i zamiast remontu miałem pilnowanie "fachowców"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group