Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 08 Maj 2024, 07:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Filmy grupy filmowej Młode Wilcy
PostWysłany: 17 Wrz 2006, 21:36 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2006, 20:51
Posty: 4
Miejscowość: Mogilno/Poznań
Witam.

Grupa filmowa Młode Wilcy powstała w lipcu 2005 roku, nazwa pochodzi od pierwszego jej filmu. Zdaję sobie sprawę, że takich ekip jest w Polsce dość dużo i dość sceptycznie podchodzi się do każdej nowej. Nie chcę więc zanudzić opisywaniem historii i warunków w jakich kręcimy, każdy niezależny filmowiec w końcu boryka się z problemami. Jeśli pojawią się jakiekolwiek opinie, rozwinie się dyskusja, a tym bardziej - pojawią się zarzuty i inne negatywy - wtedy będę argumentował dlaczego coś jest tak, a nie inaczej.

Chciałbym jednak zaznaczyć, że mamy w sobie dużo pokory, szczególnie osoba napędzająca wszystko czyli ja (wiem jak to brzmi, ale proszę uwierzyć - jestem osobą niezwykle skromną i samokrytyczną), i dopiero teraz staramy się rozpowszechnić jedną z naszych produkcji. Jak mówi regulamin, nie tylko tego forum, powinno się pokazywać filmy, które nie są pierwszą produkcją i mogą być tylko stratą czasu dla widza (chociaż nie wiem czy nasz pierwszy film się tutaj kwalifikuje). Dlatego rok temu nie reklamowaliśmy za bardzo filmu "Młode Wilcy", ponieważ przez nagły brak czasu i brak doświadczenia, które dopiero wtedy nabywaliśmy, film nie został ukończony tak jak byśmy tego chcieli.

Obecnie jednak szykujemy się do publikacji w internecie naszej drugiej produkcji, która mam nadzieję spełni oczekiwania. Zapraszam więc na stronę grupy:

www.mw.vel.pl

Najnowszy film to "Młode Wilcy i hydroenigma", dostępny również na skróty pod adresem www.mw2.prv.pl lub www.mlode-wilcy2.prv.pl. Ze strony można pobrać 2 zwiastuny i poczytać o filmie.

Jeśli ktoś pokusi się o obejrzenie troszkę za długiego (ale pełnego akcji w drugiej połowie) naszego pierwszego filmu, może później pozytywnie wyrazi się o tym jak prezentuje się nowy obraz (moim zdaniem doświadczenia nabyte rok temu zaowocowały).

Obydwa filmy opisane są na swoich stronach, jednak może ktoś nie chce wchodzić na ślepo dlatego krótko napiszę, że MW1 i 2 są parodiami amerykańskich seriali i filmów z lat 80-tych i początka 90-tych. Są też w nich odwołania do dzisiejszego kina, z tym, że w MW1 było trochę więcej elementów parodii, szczególnie jeśli chodzi o głównych bohaterów. W kontynuuacji zaczęli oni w pewien sposób żyć swoim życiem, nadal jednak odwołują się w pewnych cechach do pierwowzorów takich jak Drużyna A czy por. Columbo. Ponadto akcja przeniesiona została do Polski i tak samo przeszłość bohaterów jest związana z przeszłością kraju. Więcej o MW2 w dniu premiery.

Zachęcam również do pobrania krótkiej animacji zrobionej w Blenderze, który moim zdaniem jest coraz lepszym programem do grafiki 3d i to w zupełności darmowym!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 10:29 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Bardzo chętnie bym wszedł na Waszą stronę, poczytał, obejrzał filmy, ale niestety żaden podany przez Ciebie adres www nie działa :? Może to awaria serwera, albo coś nie tak w przekierowaniach?

Nie rozumiem, dlaczego piszesz, że do każdej nowej grupy pochodzi się sceptycznie? Ja szczerze mówiąc ani razu nie spotkałem się z takim podejściem. A wręcz przeciwnie - każda grupa wzbudza zainteresowanie, rodzą sie oczekiwania i nadzieje, że będzie można wreszcie zobaczyć dobry film. Inną sprawą jest fakt, że niektóre z tych grup niezbyt racjonalnie podchodzą do swoich możliwości, z góry zakładając że są wytwórniami filmowymi rodem z Hollywood. W takich sytuacjach sceptycyzm jest chyba uzasadniony.

Cytuj:
Jak mówi regulamin, nie tylko tego forum, powinno się pokazywać filmy, które nie są pierwszą produkcją

Nie, nie, nie. To nie tak. Idąc tym tropem dalej do kin nie powinny trafić wszystkie debiuty filmowe. Chodzi o to, że twórca powinien mieć nieco samokrytyki i sam powinien dokonać wstępnej oceny swojego dzieła. Zdaję sobie sprawę, że czasami trudno obiektywnie spojrzeć na swoje wypociny. Mówiąc "pierwszy film" mamy na myśli pierwsze zabawy z kamerą, z kadrowaniem, filmy bez scenariusza, kręcenie zabaw kolegów na podwórku itp. itd. Prawdziwy "pierwszy film", w pełnym tego słowa znaczeniu jak najbardziej się tutaj kwalifikuje (w ostateczności zostaje jeszcze ocena moderatorów, wiążąca się oczywiście z krytyką i naganą za nieznajomość regulaminu :) )

Czekam w takim razie aż linki zaczną działać. Witamy serdecznie nową grupę w naszym gronie. (to tak a propos tego sceptycyzmu :wink: )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 17:36 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2006, 20:51
Posty: 4
Miejscowość: Mogilno/Poznań
Dziękuje bardzo za rozbudowaną odpowiedź.

Napisałem
Cytuj:
które nie są pierwszą produkcją i mogą być tylko stratą czasu dla widza
a więc też trochę źle zostałem odebrany. To co miał na myśli autor regulaminu dokładnie tak zrozumiałem jak wyjaśniasz.

Co do mojego podejścia do postrzegania nowych grup - bardzo mi miło, że tutaj jest inaczej. Nie potrafię określić skąd mi się wzięło to przekonanie, ktoś może mi gdzieś coś powiedział, coś czytałem. Generalnie chyba mój lekki pesymizm (z którym jednak walcze i coraz częściej wygrywam) i samokrytyka wzięły górę przy pisaniu ;) Może coś poprawić? :)

No i jeszcze totalny szok - nigdy nikt nie zgłosił, że coś nie działa. Mamy wykupione od roku miejsce na serwerze, działa niezawodnie. A tu nagle takie coś. Nie było mnie cały dzień, ale maila od adminów nie dostałem. Rozumiem jeśli adresy z .prv były zawodne, ale niemożliwe żeby strona źródło, z której dotrze się wszędzie, czyli www.mw.vel.pl też nie działała. Nie twierdzę, że nie mówisz prawdy, ale po prostu trafiłeś w jakąś dziurę czasoprzestrzenną :P

Po Twojej wypowiedzi i przeczytaniu kilku innych na tym forum jestem ciekawy jakbyś ocenił nasz pierwszy film, ten którym się zdecydowaliśmy nie chwalić. Może jednak przegięcie z samokrytyką też było... :P

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 1:45 pm ]
Pozwolę sobie dodać posta pod swoim postem, ponieważ minęło dużo czasu odkąd ostatnio pisałem. Nie informowałem o kolejnych trailerach i aktualizacjach strony, postanowiłem wykazać się cierpliwością i poczekać aż sam film znajdzie się na stronie.

Mam w końcu przyjemność poinformować, że 20 października miała miejsce internetowa premiera filmu "Młode Wilcy i hydroenigma". Uważam ten film za godny waszej uwagi, stąd ta informacja. Kusiło mnie, żeby oddzielny temat założyć, ale przestrzegam jak tylko mogę regulaminu.

Image

Adres strony filmu: http://www.mw.vel.pl/loogas/mw2
Alternatywnie: http://www.mw2.prv.pl lub http://www.mlode-wilcy2.prv.pl

Czas trwania: 52 min 24 sek
Wielkość pliku: 599MB (po wielu próbach kompresji itd. to była nalepsza opcja, inaczej część efektów traciła urok)

Zwiastuny i sam film można pobrać z działu multimedia.

Strasznie się napracowałem, mam nadzieję, że film nie będzie dla nikogo marnowaniem czasu.

Dziękuję.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group