Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 07 Cze 2024, 15:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Jak oceniasz ten film?
1. Super 0%  0%  [ 0 ]
2. Dobry 29%  29%  [ 2 ]
3. Przeciętny 14%  14%  [ 1 ]
4. Marny 29%  29%  [ 2 ]
5. Dno 29%  29%  [ 2 ]
Razem głosów : 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: De Vermis Mysteriis
PostWysłany: 29 Cze 2006, 08:26 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 09:25
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Witam i proszę o ocenę mojego filmu nakręconego na podstawie twórczości H.P. Lovecrafta i jego mitologii Wielkich Przedwiecznych.

Film był nakręcony kamerą na taśmie Digital8. Muzykę podkreślającą klimat stworzył mój znajomy. Obraz jest skompresowany DIVXem, dźwięk - MP3.

De Vermis Mysteriis


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 08:59 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Obejrzałem, jestem pod wrażeniem. Twój znajomy od muzyki ma niesamowity talent (+). Również wizualna strona jest dobrze zrobiona. Ale film wygląda jak zwiastun. Czołówka zajmuje 1/3 filmu (-), potem głos zabiera narrator, który wyjaśnia, o co chodzi w filmie; na wizji są wtedy luźne ujęcia klimatycznych rękopisów jakichś (+) i obco wyglądającego słońca - nie wiem, czy to efekt zamierzony, ale to Słońce wygląda złowieszczo (+), a potem jedna scena, w której bohater wywołuje robala, który wyłania się z nieba za jego plecami. Robal bardzo ładnie zrobiony (+). A potem - ciemność, krzyk, nie wiadomo co dalej (-).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 09:08 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 09:25
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Zazwyczaj w opowiadaniach H.P. Lovecrafta groza w punktach kulminacyjnych akcji jest niewyobrażalna, niewysłowiona (jak to określa sam autor) - stąd takie, a nie inne zakończenie. Niedopowiedziane, ale sugerujące, co stało się z bohaterem.

Jak słusznie zauważyłeś film jest krótki, dlatego nazwałbym go raczej etiudą. Do nakręcenia porządnego, dłuższego filmu bazującego na Lovecrafcie potrzeba nieco więcej czasu niż ja miałem i lepszej scenerii tj. jakiś stary opuszczony dworek, do którego po latach wprowadza się nowy właściciel...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 09:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Powiem tyle :fajny klimat. Muzyka też, lecz czasem kompletnie zagłuszała lektora.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 11:54 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Znudziło mnie to. Wybaczcie, ale mam lepsze sposoby na wykorzystanie czasu niż oglądanie przez 3 minuty beblączego faceta. W tym filmie się kompletnie nic nie dzieje, prócz bezsensownego bełkotu głównego ( i jedynego ) bohatera! A jeśli na tym polegał smaczek całego filmu to sory, ale mnie nie pociągło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 12:39 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 09:25
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Scenariusz to jedna sprawa, a wykonanie, montaż, efekty to druga.
De Gustibus non disputatum est, także film może Ci się nie podobać, ale liczyłem na jakąś bardziej fachową odpowiedź Constantine11.

Jestem ciekaw czy na temat scenariusza jako takiego może wypowiedzieć się ktoś, kto czytał chociaż jedno opowiadanie H.P. Lovecrafta i może porównać klimat budowany przez autora do klimatu filmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 17:23 
Offline
Klapser

Rejestracja: 01 Maj 2006, 14:15
Posty: 91
Miejscowość: Wolin
Słysząłem o ksiażkach Lovecrafta ale jakoś nigdy nie mogłem znaleźć czasu (ani książki :) żeby jakąś przeczytać. Montaż moze być, ciekawa, klimatyczna muzyka (ale zagłusza lektora jak to już wcześniej wspominano) fajny robak i... tyle. Nie widzę w tym filmie żadnego pomysłu a puenta do mnie też nie przemawia. Jeżeli byłby to wstęp to dłuzeszego filmu to wszystko byłoby ok, zbudowany klimat widź z zaciekawieniem czeka na ciag dalszy, ale samo w sobie jako film do mnie po prostu nie przemawia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lip 2006, 00:38 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Fachową? Czyli co mam Ci napisać: złe ustawienie w kranie kamerowym, bo Mastershot nie pasował zupełnie do zlepienia z innymi ujęciami, żeby stworzyło to pełnowartościową scenę?

Prosiłeś o opinię, więc ją wyraziłem. A, że nie jest taka jaką byś chciał usłyszeć [przeczytać] to bardzo Cię przepraszam. Przyjmiesz czekoladki w przeprosinach?

Ps. Mastershota się oczywiście nie lepi z innymi ujęciami ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lip 2006, 00:56 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Spokój mi tu! Bez pyskówek proszę.

Wprowadzę chyba szlaban na argument "de gustibus" bo zaczyna mnie on już nudzić.

Constantine11 napisał(a):
bo Mastershot nie pasował zupełnie do zlepienia z innymi ujęciami, żeby stworzyło to pełnowartościową scenę?


Gdzieś ty się polskigo uczył??

Constantine11 napisał(a):
Mastershota się oczywiście nie lepi z innymi ujęciami ;)


Ty to serio mówisz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lip 2006, 19:09 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 23 Maj 2006, 19:25
Posty: 25
Miejscowość: toruń
Klimat jest bardzo fajny, podoba mi się muzyka (brawa dla kolegi) i przyznam, że potraficie trzymać widza w napięciu. Robak, choć dobrze zrobiony, trochę mi jednak nie pasował, bo przez niego to napięcie niestety siadło. (a może to tylko moje odczucie?) No i nie zawsze można zrozumieć narratora.

Zgadzam się z opinią, że film wygląda jak zwiastun albo wstęp do dłuższego dzieła. Jako rzecz w autonomiczna, jest mało przekonujący. Aż się prosi aby chociaż troszkę ten film wydłużyc, dodać kilka scen, będących pomostem między czytaniem księgi, a wykonywaniem zaklęcia.

Niestety nie czytałam opowiadań H.P. Lovecrafta, więc, siłą rzeczy, nic w tej materii do powiedzenia nie mam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group