Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 10:23 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Mam propozycję drastycznej operacji na żywym organizmie.
1. Likwidacja wszystkich kont założonych przed 1 stycznia 2010 roku z zerową ilością postów

2. Przejrzenie pozostałych kont pod kątem ( :) ) zlinkowanych stron WWW w profilach i usunięcie kont które mają zero postów a linki prowadzące do durnych filmików na YT (nie związanych z autorem) czy stron niezwiązanych z filmem czy autorem.

3. Rozesłanie biuletynu informacyjnego do pozostałych osób informującego o zmianach na forum, z prośbą o ew. uzupełnienie profilu.

4. Likwidacja wszystkich kont z zerową lu małą (0-5) ilością postów których adresy są nieaktualne (maile odbite z komunikatem 'nie ma takiego usera). W zależności od "pożytku z postu" można listy takie użytkownika zostawić lub usunąć.

5. Dopiero po takim czyszczeniu wprowadzenia regularnego newslettera powiedzmy raz na miesiąc czy raz na dwa miesiące, promocja na facebooku, tweeterze itd.

Co Wy na to?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 10:58 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
Pomysł dobry.
1. Proponuje do listy dodanie wprowadzenia reguły o zakazie wstawiana linków do Allegro w innym kontekście niż informowanie o sprzedawanym sprzęcie. Chodzi o to że często na forach toczą się dyskuje na temat sprzętu i ludzie piszą np. A ja polecam to: .... i tu link do Allegro. Mija kilka dni ... aukcja znika i dyskusja staje się bezsensowna ponieważ nie wiadomo o czym była mowa.
2. Kolejna sprawa to kwestia newslettera/biuletynu serwisowego. I tu pytanie do cezarego i prośba o sprawdzenie ograniczeń hostingu odnośnie wysyłanych maili. wiele firm hostujących ogranicza dobową ilość wysłanych maili oraz interwały w jakich można je wysyłać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 12:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2005, 12:53
Posty: 34
Miejscowość: Wrocław/Orzechówka
Co w takim newsletterze miałoby się znajdować?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 13:03 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
1. Taa bardzo, ciekawe o ile wiem masa uzytkowników jest tutaj tylko do czytania .Wiec maja zerowa bądź mała ilość postów.Niby po co nam takie konta, ale takie konta trzyma sie właśnie po to ze jak cos będzie sie działo to maja możliwość sie wypowiedzenia a nie ze nagle o kurde nie mam konta. Troche to nie lojalne wobec nich. A co kont które są "podejrzane" to sie zgadzam niemniej jest to bardzo duzo pracy bo ocenic czy konto jest ok czy nie to wcale nie taka latwa sprawa. Wiem bo usuwałem konta botów i przez przypadek usunelem konta dwóm uzytkonikom ktorzy napisali jakies swoje posty w portfolio i konkursach.

2. Sprawa newsleterra. Hosting ma takie ograniczenia ze jednorazowo spokojnie 2000 maili roześle. Nie sa to jakies ograniczenia ale długość zapytania poprostu. Niemniej skrypt ma swój własny system mailngu który dzieli maile na grupy ostatnio jak wysyłałem to te nasze 1800 mali podzielił na 27 grup. A wiadomo im więcej maili będzie tym więcej grup porobi, wiec w zasadzie ograniczeń brak. No chyba ze mówimy tutaj o milionie userow :P

I teraz sprawa która jeszcze nie została ujawniona. Otóż miedzy innymi dlatego upieram sie przy dziale artykułow itd. dlatego ze splasz bardzo ciekawy pomysł zapodał. Otóż uczynienie z tego działu kanału wymiany tematów z innymi forami na podstawie rssow. Tzn. jezeli jakis temat pojawi sie u nas w tym dziale to mod poprzez kanal rss zbiera taka informacje i automatycznie taki temat w skróconej formie jest publikowany na innym forum i aby go przeczytać w całości ktoś musi wejść do tematu właściwego na naszym forum. I tez vice versa jeżeli jakiś temat z zaprzyjaźnionego forum/serwisu będzie u nich publikowany to u nas skrocona wersja z linkiem do wejsca do pełnego tematu.Splasz juz korzysta z czegos takiego i moim zdaniem to genialny pomysł. Dodatkowo chciałbym zobić newsletter ktory bedzie zawierał tematy z tego dział€ i powiedzmy raz dziennie bedzie wysyłany do tych ktorzy sie zapisali. Moim zdaniem to główna linia natarcia i z checia ja poprowadze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 14:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
A'propos maili - NIE WYCHODZI POCZTA!!!!!!!! Coś jest posrane w module komunikacyjnym. Mam zaznaczone powiadomienia o nowych mailach a nie dostaję, userzy mi zgłaszają że nie mogą zmienić hasła itd.
Sprawdź to cezary.

Co do reszty.
Czy to nielojalne wobec nich? Czuje lojalność w stosunku do userów lojalnych. Jeśli ktoś zechce się wypowiedzieć a nigdy tego nie robił, to nie jest dla niego problem zarejestrować się ponownie. Jeśli to jest dla niego problem to sorry ja mam w dupie takiego forumowicza. To pierwszy objaw "mienia w nosie".
Tak samo nie potrzeba nam czytaczy i pozycjonerów. Forum nie jest blokowane dla czytelników, nie trzeba się zarejestrować. Jeśli ktoś się zarejestrował dwa lata temu i do dziś NIC nie napisał to nie widzę powodu, by go tu gościć. Sorry.
Oczywiście, ja też nie lubię tracić userów, no bo jak to j** brzmi "mam 1000 użytkowników". Moja 10 letnia praktyka prowadzenia forum wskazuje - ciąć, ciąć, ciąć. Są inne formy przejawiania lojalności w stosunku do userów.
Cytuj:
A co kont które są "podejrzane" to sie zgadzam niemniej jest to bardzo duzo pracy bo ocenic czy konto jest ok czy nie to wcale nie taka latwa sprawa.

Kurde sorry cezary ale czy ktoś Ci mówił, że jesteś trudny i pieprzysz jak niezdrowa dupa?
Albo "koszty", albo "dużo pracy". Jak baletnica nie umiem tańczyć to mówi, że ma buty za ciasne.
Róbmy po kolei i róbmy porządnie a nie ciągnijmy syf za sobą.
Napraw te cholerną pocztę...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 14:11 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Aha, jeszcze co do RSSów - jestem przeciw. Jak ktoś używa rssów to ma do tego narzędzie. Nie obsrywajmy forum niepotrzebnymi informacjami. Chyba że jest to kolejny pomysł na kręcenie loda i pozycjonowanie czyichś serwisów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 14:39 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Same wulgaryzmy i nienawiść z twoich postów. Prosze cie przestań obsrywać każdy pomysł i wez sie do roboty. Już 2 dni temu pisałem żebyś podał maila to wyśle dane żebyś mógł ustawić pocztę tak samo z IP na które narzekałeś ustawił je splasz. Ja siedzę po 10 godzin w robocie i najzwyczajniej nie mogę się zając tym wszystkich dlatego tez wordidol zajal się przenoszeniem forum i sprawami technicznymi. Jak bede mial czas to porobie wiec poki co twoje odzywki cezary zrob cos z tym sa nie na miejscu.

PS. Rssy to format zbierania i przesylania moda, userzy beda dostawac info jak juz to newsleterem- czytaj dokładniej i przestan siac tyle fermentu wokól niepotrzebnego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 15:05 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Z całym szacunkiem ale ja też siedzę w robocie i też często po 10 godzin.
Mój mail - znowu z całym szacunkiem - ale o ile pamiętam JEST DOSTĘPNY NA FORUM i nie zmieniam go od lat.
I znów z całym szacunkiem do Najbardziej Zajętej Osoby na Forum - Ty i tylko Ty możesz wpisać właściwe dane logowania do TWOJEGO serwera SMTP. Tak, by to chodziło.
Resztę komentarzy sobie daruję, oczekuję opinii innych co do mojego pomysłu rżnięcia userów.
Chętnie też zobaczę przykład jakiegoś działającego do dłuższego czasu forum, na którym jest zamontowany taki RSSowy mod.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 15:18 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
No właśnie nie, jest zupełnie cale osobne konto hostingowe dla k!a wiec nie ma większego problemu- dane wysłałem. Co do wywalania ( rzniecie brzmi gorzej :P) userow no to jestem za z tym, ze z drugiej strony jak mowie skoro sa to jacyś userzy ( nie mowie tutaj o jakiś reklamach jak mówiłeś itd. tylko o prawdziwych userach) to po co ich wywalać? Bedzie mniej (nie chodzi tu o licznik-walić licznik każde małe forum ma lepszy :P) i co to nam da? A tak przynajmniej mamy adresy e-mail i może wkoncu sie odezwa..(duzo userow wchodzi i daje swoje ogloszenia o festiwalach czy w portfolio ) nie wiem dla mnie to troche czystkami niepotrzebnymi wieje. Także co do przeglądu userow i usunieciu niepotrzebnych to czemu a co do wywalenia w zasadzie polowy userow forum to niekoniecznie.

Jeżeli chodzi o te niby rssy to Splasz ma coś takiego na motionfreaks i calkiem ladnie to chodzi. W skrocie polega to na wymianie sie tresciami dla obopólnej korzysci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 20:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Cezary przepraszam ale nie rozumiesz. Cały czas funkcjonował mail administracja@kameraakcja.pl. Ktoś gdzieś to miał skonfigurowane i tak mail jest wpisany w ustawienia forum. I do 25 stycznia przychodziły z niego wiadomości. Więc ktoś to musiał obsługiwać. Zmieniliście skrypt forum, no i super, ale co się stało z mailem? W panelu do którego dane mi podesłałeś taki mail nie figuruje. Zlikwidowałeś go?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 20:34 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Wybacz Macieju, ale ty nie rozumiesz. Mail owszem funkcjonował i nadal funkcjonuje ale na innym koncie hostingowym(pisalem ze jest cale osobne konto dla k!a) . Po przeniesieniu forum skrypt nie widzi juz tego maila bo dla niego to jest tak jakby byl on na innym serwerze. Trzeba zalozyc skrzynke na obecnym koncie hostingowym i wprowadzic jej parametry do skryptu wtedy powinno dzialac.Jest jeszcze druga sprawa taka iz na poprzednim systemie byly pewne opcje wysylki poustawiane ktorych tutaj nie ma to tez moze byc problem Zaraz postaram sie tym zajac w takim razie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 20:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ok Macieju mozesz sprawdzic powinno działać. PS Ktos ustawiał jakies dane w mailu ale bledne/ bez sprawdzenia czy maja odzwierciedlenie na serwerze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 21:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Cytuj:
Wybacz Macieju, ale ty nie rozumiesz.

O matko, łapy opadają. Nie, nie rozumiem i chyba nie zrozumiem.

Działa. Dziekuję w imieniu wszystkich którzy też nie kumają jak to się stało, że zabrałeś się na zmianę skrypty i odnowienie forum i teraz udowadniasz nam że jesteśmy wielbłądami i mamy wiedzieć, że "skrypt się zmienił", jest na innym serwerze itd. Ja pierdyle, to jest jakaś paranoja.
Dobra, może ja jestem jakiś dziwny i się czepiam.
Czy ktoś się jeszcze wypowie i włączy do dyskusji o kasowaniu userów itd.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 21:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Maciej wpisz sobie w podpisie "jestem za - quagmire" zoaszczędzi mi to trochę roboty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 22:02 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Przy okazji zostałem zbanowany z efixa. :lol:
Co się stało Macieju ?
Nie pisałem tam chyba od pół roku. :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 22:03 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Przeciez jestes za, wiec skad zdziwienie? :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 22:05 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Zostałeś na zawsze wyrzucony z tego forum.

Skontaktuj się z administratorem w celu uzyskania dalszych informacji.

Zbanowano Twój adres IP.

Widzisz Macieju i tak sie konczy banowanie po IP. Nie docierały tłumaczenia ze to nic nie daje wrecz przeciwnie. Teraz nikt nie moze wejsc:P

Co ciekawe nawet chyba nie jestem tam zarejestrowany...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 22:42 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Sorry, pracuję właśnie na efixie - m. innymi i trochę eksperymentuje. Ale milo mi, że ktoś odwiedza moje forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 04 Lut 2011, 23:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Cezary - ale znów z całym szacunkiem - nie bądź taki głupiomądry bo dopiero po mojej interwencji i jeszcze mądrkowaniu "skąd ja to mogę wiedzieć" wywaliłeś ponad 400 konta założonych przez spamboty. W banowanych adresach znalazłem adresy z neostrady które w większość są dynamiczne i ich banowanie nie ma sensu. Więc jakby Ci to powiedzieć - co ty k... wiesz o zawijaniu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie forum i dalsze działania - propozycja
PostWysłany: 05 Lut 2011, 00:36 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Co do kasowania kont userów:
Jeśli chcemy mieć jasną sytuację to "nieaktwne" konta myślę, że można usunąć byle poinformować o tym wcześniej ich właścicieli. Tylko co to zmieni? Dalej będzie można założyć sobie konto i nic nie pisać na forum i sytuacja wróci. No chyba, że celem jest pozbycie się na 100% fikcyjnych kont to ja nie widzę przeszkód, żeby tę czystkę zrobić.

Co do artykułów pobieranych przez RSS i wstawianych na forum:
Mnie by to osobiście nie przeszkadzało :) może innym? Forum to miejsce dyskusji jak to ktoś dobrze powiedział ale może rozwiązanie z artykułami nie będzie wcale takie złe? Zwłaszcza, że to tylko jeden dział - można zobaczyć jak to się będzie sprawować, jak nie będzie się podobać to wywalić w kosmos.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group