Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Czy forum ma nadal trwac czy nie ma sensu ?
Ankieta zakończyła się 30 Lis 2010, 22:03
Tak, niech trwa do końca świata i o jeden dzień dłużej ! 100%  100%  [ 32 ]
Nie, to nie ma najmniejszego sensu... 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 32
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co sie tak naprawde stało....
PostWysłany: 10 Lis 2010, 20:09 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Za nami najdłuższa przerwa w historii tego forum. Należa sie ewidetnie wyjasnienia jak do tego doszło. Otóż w dniu 03.10.10 wygasala nasza domena. Niestety nie mialem wtedy wolnych srodkow do wykupienia domeny ktorej przedluzenie kosztowalo 115zl a zakladac tematu jak rok temu tez nie bylo sensu. Raz że nie wypada was prosic oco kolwiek, drugie że wplacily wtedy z 2-3 osoby laczna kwote ok. 30-40zł. No wiec domena wygasla i w momencie przekazania jej spowrotem do rejestracji co trwa ok 2 tygodnie (tzw. zwolnienie domeny) mialem ja wykupic ponownie lecz w dniu zwolnienia jakies 5 minut przedemna podlapala ja firma zajmujaca sie przechwytywaniem domen. Żadali za jej ponowne zwolnienie jakieś 199zł netto ( jak to mowia zamienil stryjek siekierke na kijek :D ) Niemniej wtedy rowniez nie mialem takiej kwoty wolnej. Dopiero jakies kilka dni temu udalo mi sie nawiazac kontakt z osoba ktora wykupila od tej firmy ta domene i po dlugich pertraktacjach ( na poczatku żadali 1000zł) finalnie domena wróciła tam gdzie miała być. Tyle jeżeli chodzi o kwestie materialne i wyjasnienia.

Natomiast podczas niemoznosci dostania sie do forum ( bo forum samo w sobie dzialalo nie przerwanie tylko nie majac domeny nie mozna go było zobaczyć ) zgłosiły sie do mnie 2-3 osoby ktore miały akurat kontakt. Podczas naszych rozmow zastanawialem sie czy jest wogole sens wykupywania domeny czy moze pozwolic forum umrzeć w ten sposob finalnie.
Dawno na forum nic sie nie działo mało już kto pisze, jak ktos wchodzi to tylko zeby poczytać. Więc kieruje w tym momencie kieruje pytanie do was drodzy userzy.

Czy jest sens za jakiś czas przedłużyć po raz kolejny domene a co za tym idzie żywotności forum. Czy może jednak damy sobie spokuj i forum po wygasnienciu domeny tym razem nie powroci już nigdy....


Odpowiedzcie sami przed soba czy faktycznie macie zamiar podtrzymywać działalność forum poprzez aktywne udzielanie sie, tworzeniu nowych tematow i prowadzenie aktywnie dyskusji czy jednak nie. Prosze niech każdy kto może wypowie sie w tym temacie.

PS. Moga być błedy. Piszac to nie mialem autokorekty :P





0 1140 2004 0000 3902 4071 5095

Cezary Marszałek

W tytule: Wpłata na domene KA (można podawac swoje nicki, badz anonimowo jak wolicie )


Ostatnio edytowany przez cezary188 21 Gru 2010, 11:30, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 20:45 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Sie 2010, 23:26
Posty: 11
Miejscowość: Kolbuszowa/Warszawa
Nie udzielałem się na forum bo dopiero zacząłem się interesować tematyką filmu, ale wydaje mi się że skoro nie ma zbyt wielu chętnych do pisania na forum to może lepiej założyć na www.grono.net ? Jest tam sporo osób interesujących się filmem, który być może nie znają tego forum.

Osobiście chciałbym, żeby to forum istniało. Dlatego wydaję mi się, że lepiej wrzucić na grono niż ma umrzeć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 20:53 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
No nareszcie! :mrgreen:

Tęskniłem. Ja mam zamiar tu zostać , choć nieopłacenie domeny było oznaką nieodpowiedzialności, Cezary. Brak mi słów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 21:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2008, 16:14
Posty: 40
Miejscowość: Biała Podlaska
Ja akurat zacząłem się wkręcać, kiedy forum nagle ucichło, więc w sumie jestem za tym, by nadal istniało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 21:58 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2006, 18:59
Posty: 39
Miejscowość: Wawa
Co prawda sam niewiele się udzielam, ale często zaglądam. Uważam, że forum takie jak to, gdzie można się dzielić doświadczeniami i szukać pomocy powinno istnieć. Inną sprawą jest forma takiego istnienia - może warto podpiąć się pod jakąś inną, większą stronkę filmową albo przenieść się na jakiś mniej wymagający serwer? Tak czy siak fajnie, że to jeszcze nie koniec ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 22:10 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Sie 2010, 23:26
Posty: 11
Miejscowość: Kolbuszowa/Warszawa
Cezary napisz ile w tym momencie kosztuje serwer + na jaki okres wykupuje się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 22:16 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Serwer jest nieistotny stronę utrzymuje przy okazji prowadzenia innych stron. Jedyny koszt to w zasadzie przedłużanie domeny, lecz skoro forum ma byc martwe jak ostatnimi czasy to pytanie czy i tyle warto.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 22:18 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Sie 2010, 23:26
Posty: 11
Miejscowość: Kolbuszowa/Warszawa
Wydaje mi się, że warto nawet dla kilku osób. Jaki jest koszt przedłużenia i na jaki to jest okres?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 22:50 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ok 115 zł na rok czasu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 22:51 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:37
Posty: 89
Miejscowość: Wrocław
Zadne grono! Kamera-akcja forever. Zdecydowanie warto.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 22:56 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Sie 2010, 23:26
Posty: 11
Miejscowość: Kolbuszowa/Warszawa
Daj znać jak trzeba będzie płacić pokryję połowę tej kwoty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 23:10 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Możemy odrazu przedłużyć na kilka lat to nie musi być koniecznie za rok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2010, 23:19 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
witajcie po długiej przerwie:)

Chętnie się "przeproszę z forum" i zacznę pisywać, jakoś brakuje mi kontaktu z Wami. Pewnie to nie bedzie juz to forum, co kiedy ale...

W ramach dobrej woli i chęci, jeśli ktoś ma jakiś ciekawy film do udźwiękowienia, chętnie napiszę muzykę - w zamian za umieszczenie mojej strony www w napisach.

Miłego wieczoru!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 00:52 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Grzesiu, nie poznaję kolegi :D
Ja oczywiście jestem jak najbardziej za wiekuistym trwaniem forum, łączy mnie z nim wielki sentyment. Staram się pisać wtedy kiedy mam coś do powiedzenia na jakiś temat. Nie zawsze mam, ale jeśli już to zawsze się odzywam. Myślę, że wiele osób ma tak samo. Forum tuż przed "śmiercią kliniczną" przędło i owszem dość mizernie, ale chyba wszyscy jakoś tam uświadomili sobie jak takiego miejsca w internecie im potrzeba, jak im go brakowało (próbowałem się zarejestrować na innym, podobnym niby forum, ale to już zupełnie nie to) i liczyłbym na jakiś renesans :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 08:33 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 23 Lut 2010, 09:02
Posty: 5
Miejscowość: Lublin
Witam,

Pomimo, że od pół roku praktycznie w ogóle nie korzytałem z forum, ze względu na natłok obowiązków, to w przeszłości dało mi ono bardzo dużo. Myślę, że podobnie jest z innymi osobami - nawet jeśli ktoś nie uczestniczy teraz w życiu forum, to ma w pamięci czasy kiedy to prowadził dyskusje filmowe z ludźmi z naszej społeczności. Niestety tak jest, że im człowiek starszy, więcej obowiązków, praca itd. i przestaje się znajdować czas na niektóre rzeczy.

Uważam, że trzeba pomyśleć o tych osobach, które teraz dopiero zaczynają interesować się filmem i nawet jeśli jeszcze nie udzielają się na forum w postaci zakładania nowych postów, bo się wstydzą lub z innych względów, to mogą sobie trochę poczytać, odgrzebać stare filmu itd.

Jeśli chodzi o wykupienie domeny, myslę że można wykupić na jakieś 2-3 lata, bo na rok to za krótko, w 2011 w październiku znów wróci ten sam problem.

Ja od razu deklaruje się do pomocy finansowej, prosiłbym cezarego u ustalenie kwoty jaka była by za utrzymanie domeny w przypadku na 2 i na 3 lata. Jak już kwota będzie nam znana, to niech cezary poda konto, na które będziemy mogli wpłacać.

...i apeluje do użytkowników, nie myślcie sobie na zasadzie "ktoś tam wpłaci i będzie ok", tylko jeżeli zależy wam na istnieniu tego forum, to nie bądźcie skąpcami i prześlijcie kase na konto, w takiej kwocie jakiej was na to stać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 09:03 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 21 Sty 2008, 12:40
Posty: 204
Miejscowość: Gostynin
Może i nie udzielam się za dużo na forum ale jak pewnego ranka zobaczyłem błąd wczytywania strony w przeglądarce podczas wchodzenia na to forum to o mało zawału nie dostałem!. Gdzie ja niby będę się chwalił moimi pracami gdy już skończę moje scenariusze?!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 09:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
No ja też się martwiłem co jest z forum, nawet na innym forum pytałem ludzi czy nie wiedzą co się stało :D Na szczęście Forum odżyło na nowo, z czego jestem zadowolony, ponieważ mam do niego bardzo duży sentyment :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 11:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Forum musi być, choćby nikt już miał na nim nic nie napisać. Mogę pomóc finansowo, skromnie bo skromnie, ale zawsze coś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 17:05 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
Czy jest sens żeby forum działało? hmm... tak - oczywiście że jest, ale tylko wtedy gdy forum będzie posiadało dynamiczną i efektywnie działającą redakcję/administrację/moderację ... niestety bez motoru napędowego nie wróżę forum zbyt świetlanej przyszlości.
Niestety głosy osób które piszą "nie udzielam się", "nie piszę na waszym forum", "nie zaglądam tu zbyt często" ale oczywiście jestem za tym żeby forum istniało i żebym mógł co jakiś czas się pojawić znaleźć informacje których potrzebuje i odejść nawet nie mówiąc prostego dziękuję.
Myślę więc że bez dobrej moderacji i realnych działań społeczności, nawiązywaniem współpracy, działań swpólnych etc. trwanie forum nie ma sensu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2010, 18:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Moim skromnym zdaniem chyba czas takiej formy przekazywania i wymiany informacji minął. Kiedyś były listy mailingowe, potem powstały fora. W tej chwili takie duże fora jak k!a o dosyć ogólnej tematyce stały się niejako ofiarą własnej popularności. Scenariusz jest zwykle taki sam - grupa zapaleńców (albo jeden) zakłada forum. Potem dołącza do nich grupa podobnych ludzi w ciągu od 1 do 3 lat odpowiadają sobie na wszystkie pytania, stają się w jakimś stopniu guru.
Od tego momentu forum trwa, "młodzi" przychodzą, zadają pytanie i... zwykle odchodzą.
Grupa "ojców-założycieli" pławi się w radosnym sosie pod nazwą "jesteśmy j**" i snują sny o potędze, wykupieniem nie wiadomo czego.. Tymczasem ojcowie jak to ojcowie - z czasem stają się dziadkami, w końcu wymierają - czyli zajmują się normalnym życiem, rodziną, zarabianiem pieniędzy, a nie tylko snują opowieści, "gdybym miał tylko odpowiednią kamerę to bym wam pokazał!".
Na fora wracają zwykle z sentymentu, żeby co najwyżej zbesztać któregoś z młodych, albo pogadać co słychać u dawnych znajomych.
Z jednej strony żal mi że k!a zniknęła, bo jest tutaj sporo cennych informacji, czasem kontakty...
Ale powiedz mi Cezary - powiedz mi bracie, jaki właściwie jest sens tego co zrobiłeś? Zamiast pozwolić mu umrzeć w godności, reanimowałeś trupa. Parę osób zadeklarowało, że jest gotowe dołożyć do utrzymania aparatury podtrzymującej go przy życiu.
Przedstawiasz radosne "It's alive!" z rozpaczliwym pytaniem "panowie, ożywiłem potwora, czym go teraz kuźwa będę karmił?".
Skoro miejsce na serwerze nie jest problemem i tak nam zależy na wartości merytoryczno sentymentalnej - po grzyba na forum filmowym banner reklamujący serwery ewidentnie warezowe? Przecież nie zarobisz na tym nawet prąd do serwera. To po co?
Panowie - powiecie że się czepiam, może, ale od 10 lat prowadzę forum i utrzymuje przy życiu takiego trupa. Żal mi go ubić, nie mam też pomysłu co tak na prawdę z nim zrobić. I widzę to na wielu forach.
Sposób pozyskiwania informacji się zmienił. Odkąd pamiętam internauci, szczególnie "dzieci neostrady" przyjęli filozofie "nie chcę wiedzieć jak to działa, pokażcie mi jak to zrobić". Takie z cyklu gdzie jest ten guzik co robi smoka. Raczej ludzie będą szukać tutków na YT, piracić ebooki itp. i kopiować rozwiązania "na małpę" niż dyskutować na forach. Gdzie się podało świetne skądinąd "Scenario"?
Więc - ja pytam przede wszystkim Cezarego - jak widzisz działalność forum, jakie masz pomysły na jego działanie?
Można kupić domenę na 2, 3, 10 lat. Tylko pytam - co dalej?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group