Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sty 2009, 12:24 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ambitne owszem hehe :mrgreen: Mówie narazie strona tylko do poogladania, ustawiam. Nie czepiać się :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sty 2009, 00:37 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 17 Kwi 2008, 16:42
Posty: 1
Miejscowość: Bełchatów
Szkoda... Pisałem w tej sprawie w kwietniu 2008 roku bezpośrednio do administracji, czyli Santiego. Pomysł na taki portal miałem dużo wcześniej, a moja strona działa już od końcówki 2007 roku. Jednak on nic nie odpowiedział. Dziś, po tym jak Wy rozpoczęliście działalność swojego portalu, Santi nagle się odezwał do mnie, ze bez pozwolenia skopiowałem treści z jego strony. Owszem, ma rację i tutaj nie mam nic do dodania. Jednak szkoda, że wtedy nic nie odpowiedział, chciałem zrobić dokładnie to co Wy robicie teraz, że moglibyśmy coś wspólnie stworzyć. Moja strona nie ma szans z Waszą, bo Wy macie za sobą chęci oraz 1500 użytkowników i ich wiedzę na temat filmów, ja tylko to pierwsze + wykonaną moją stronę :) No cóż, życzę szczęścia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sty 2009, 07:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Oj nie załamuj się, możesz tworzyć serwis z nami. Zgłoś się do mnie na e-mail to pogadamy. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sty 2009, 11:36 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Kolega Radek ma ogromny zapał i dużo dobrych chęci, ale jakby to powiedzieć - o, może "shrekowo" - małe wsparcie :) zwłaszcza merytoryczne.
Tak przyglądam się wątkowi o przenosinach na nowy serwer - oby się udało, bo sama akcja rozpoczęła się trochę późno i w sumie jestem ciekaw, czy Norbert tak "bezboleśnie" odda wszystko. Druga rzecz - mam nadzieję, że ktoś zrobił "biznesplan" do tych potężnych założeń. Forum - ok. Portal - ok. Ale hosting wideo? tu mam poważne wątpliwości. Forum jest niby "nasze", ale myślę, że będzie nasze, do momentu kiedy zdecydowanie nie przekroczy wykupionego transferu i trzeba się będzie na nie zrzucić. Bo ktoś - z imienia nazwiska i adresu domowego będzie zawierał umowę na serwer, prawda? I ta osoba będzie ciągana za uszy o ew. niezapłacone faktury. Raz się zdarzy ok - pomożecie? Pomożemy! I ludzie się ściepną po dychę. A co z drugim razem? Pół polski będzie ssać, a reszta za nich płacić? Na reklamy bym tak od razu nie liczył. Proponuję, by mimo wszystko - jeśli już - rozważyć porozumienie z serwisami typu youtube, vimeo itd. a nie silenie się na "samodzielną" obsługę.
Podam tylko jeden drobny przykład - w tzw. czasach największej świetności Staszek Mąderek (ma na homie najbardziej wypasione konto jakie można miec) wrzucił coś nowego związanego ze Stars in Black. Nie pamiętam, chyba eduROM. W ciągu dwóch dni mocno przekroczył miesięczny transfer i musiał dopłacić bardzo konkretną sumę.
Co w takich wypadkach?

Maciej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sty 2009, 13:51 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Proponuję, aby forum+portal znajdowały się na osobnym koncie, a ciężkie pliki z filmami na osobnym. Wtedy transfer będzie się liczył osobno dla forum+portalu a osobno dla plików, i osobno będzie przekraczany - jeżeli transfer dla plików zostanie przekroczony, to forum+portal dalej będzie działał, więc mniej będzie bolało. Ponadto w sytuacjach awaryjnych możemy przerzucić pliki do mnie.

Ja mam tu taką sytuację, że miejsca na dysku mam dużo (kilkanaście GB), łącze mam 1 Gbps, nie mam żadnego limitu transferu, ale jestem tu gościnnie - nie mam roota ani MySQL, więc o ile nie mogę postawić forum ani pozakładać ludziom kont, o tyle pliki mogę u siebie potrzymać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2009, 19:30 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Ponieważ już kompletnie zgłupiałem i nie wiem, w którym wątku powinno się poruszać ten temat walę tutaj. Najwyżej admin zrobi z tego inny wątek.

Panowie (są tu jakieś panie o stażu "nieefemerycznym"?) obserwuję sytuację forum i naszło mnie trochę przemyśleń związanych z kierunkami zmian czyli ogólnym chaosem.

1. Mam wrażenie, że wśród adminów za mały jest przepływ informacji i pewne posunięcia o charakterze strukturalnym są podejmowane bez konsultacji i wiedzy pozostałych. Czyli dodawanie/usuwanie działów forum, patronat medialny itp.

2. Potrzebna jest RZECZOWA dyskusja dotycząca kierunku w jakim forum ma zmierzać. Póki co mamy dużo dobrych chęci i zarazem cokolwiek chybionych pomysłów.

Pytanie podstawowe: jaki jest target forum? do jakich ludzi ma dotrzeć? Trzeba to ustalić a po osiągnięciu pewnego poziomu ewentualnie poszerzyć. Nie ma sensu uderzać w rejony opanowane przez serwisy o większych mocach przerobowych

3. Zakładając, że niewielkie są szanse na redakcję z prawdziwego zdarzenia można skorzystać z dobrodziejstw internetu i na łamach forum gromadzić i organizować linki do zewnętrznych artykułów na temat robienia filmów lub pokrewnych.

4. Trzeba myśleć realnie: żeby pisać artykuły trzeba mieć: a) dużo wolnego czasu b) znać się na temacie w stopniu ciut wyższym od podstawowym. Powiedzmy, że jak zrobię reorganizację swojej strony to mogę artykuły niektóre przekazać na wyłączność k!a ale co poza tym? Ktoś musiałby pojechać na jakiś festiwal, popatrzeć co jest teraz na topie, skrobnąć itp. no ale jutro klasówka/matura/żona rodzi a poza tym pies zjadł mi kamerę. Reasumując: mierzyć siły na zamiary i skoncentrować działania na wzbogaceniu forum jako takiego oraz rozpropagowaniu go i poszukaniu nowych "ofiar".

Generalnie potrzebne są pomysły inne niż "zróbmy portal z hostingiem filmów, comiesięcznym głosowaniem, cotygodniowym felietonem, newsami, programem "Z kamerą w domu i w zagrodzie", konkursami na najdłuższy film zrobiony telefonem marki "Tulipan" itp. Kamera!Akcja to zawsze było forum. Nawet jak była włączona opcja portal to nikt z tego specjalnie nie korzystał.

Ludzie mają stowarzyszenia, ciągną kasę, mają sponsorów to mogą sobie robić portale. Żeby mieć sponsorów czyli reklamodawców trzeba mieć pewien "obrót". Np. wydawnictwo Wojciech Marzec reklamuje się w Klubie Miłośników Filmu choć nie przypominam sobie żeby ktoś tam robił filmy ale odwiedziny dzienne idą u nich w tysiące (nawet jeśli nie mają wyłączonego zliczania przeładowań to i tak inna skala). Jesteśmy przedstawicielami niszowego hobby i trzeba się z tym pogodzić.

Tyle moich przemyśleń na dzień dzisiejszy. Warto trzymać to forum przy życiu ale nie ma sensu rozmieniać się na drobne pakując w akcje nie mające przyszłości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 07:11 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Mnie również nie podoba się usuwanie działów bez najmniejszego wyjaśnienia (chyba, że coś przegapiłem).

Co do portalu, to oczywiście, że nikt nie ma czasu jeździć na festiwale.
Może czaty z jakimiś twórcami offowymi z naszego forum i nie tylko np. Michałem Mrozem.
Ostatnio podobno staje się popularna forma wywiadu przez maila.
Rzeczywiście nie ma co się ścigać z potężnymi portalami na razie. Może premiery filmowe zastąpimy offowymi i damy linki do najnowszych filmów z forum.
Jacyś doświadczeni filmowo forumowicze mogliby coś skrobnąć, albo udostępnić. Fajnie, że santi się zadeklarował, ale on nie wystarczy.

Zmiany, zmiany, zmiany...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 10:53 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Wszystko jest kwestią ustawienia priorytetów. Ja naprawdę siedzę na tym forum i na Efix od czasów kiedy niektórzy tu pytali mamę czy mogą włączyć kreskówkę w TV i wiem jak to działa. Dobrymi pomysłami piekło jest wybrukowane. Nie ma co liczyć (a przynajmniej na mnie), że skrobnę coś na użytek publiczny nowego choćby dlatego, że nie wyrabiam z pisaniem tego za co mi płacą.

Dlatego mówię: olać portal przynajmniej na razie. Inwestować czas i pomysły w życie forumowe. Pomyślcie jak ożywić działy które trochę przymierają, jak dotrzeć do ludzi którzy gdzieś tam mogą się bawić w film a nie wiedzą o nas. Nie wiem: wyłapywać amatorskie filmy w sieci i jak nie od nas to napisać "Cześć, pokaż nasz film na http:/..... i zostań zmasakrowany". Wyguglać domy kultury gdzie mają jakieś sekcje filmowe.

Do Adminów: przydałoby wsadzić zwrot "film amatorski" na pierwszą stronę forum. W przypadku mojej prywatnej strony to wystarczyło aby przy takim zapytaniu wylądować na pierwszej stronie googla. Jak szukam "film niezależny" to k!a jest na pierwszej stronie ale "amatorski" nie bardzo.

Niestety w porównaniu z tym co się działo na forach 10 lat temu teraz to jakaś bida z nędzą. Ludzie wpadają na chwilę i znikają, coraz trudniej znoszą krytykę, dominuje postawa roszczeniowa.

Wracając do portalu jeszcze: portal wymaga stałe, pewnej ekipy. Nie może opierać się na słomianym zapale i pobożnych życzeniach. Owszem, dałoby się z tego zrobić coś wykopem ale ktoś to musi zrobić niestety. Nie kwestionuję dyskusji wokoło portalu natomiast jestem zdecydowanie przeciw obecnej jego formie i zawartości.
Kwestia jest nie tylko umieszczania artykułów. Co poza tym oferowałby ten portal? Kiedyś myślałem o sensownej bazie dla ludzi chcących skompletować ekipę. No ale coś takiego już jest: http://yourmovieteam.com - jak widać potrzebny byłby jakiś sensowny system formularzy. O wydarzeniach offowych pisze http://filmforum.pl itp. Pisanie o filmach z tzw. mainstreamu absolutnie nie ma sensu bo na tym polu jest już milion dwieście serwisów. Generalnie trzeba mieć coś mądrego do powiedzenia też.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 11:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Brutalnie rzecz ujmując to portal sensu nie ma bo i forum ledwo przędzie. A wynika to z faktu że środowisko offowe jest kompletnie niezorganizowane ani zbyt pomocne, ekipy na forum do filmu się nie stworzy, jeżeli takowe próby były to upadały w mało spektakularny sposób, a jeżeli się nawiązały to tylko z powodu działań poza forumowych. Druga sprawa to taka że jak ktoś ma grupę do filmów to co najwyżej zadaje tutaj pytania w kwestii technicznej. Czy scenariusze które tutaj trafiają zostały zrealizowane przez kogoś innego niż autor? W moim przypadku były taki próba ale ostatecznie upadły bez jaśniejszych wyjaśnień. Kiedy pojawiałem się na forum myślałem że znajdę tutaj osoby które połączyły by siły w celu realizacji jakiegoś projektu, ale to wymagałoby jakiegoś większego zaangażowania niż skrobnąć "masakrującego" posta. To forum jest tylko interesujące i potrzebne technicznej stronie filmów, od strony organizacyjnej i artystycznej to trzeba sobie wychować ludzi na miejscu pod nosem. Ale to jest tylko zdanie frustrata.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 11:26 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Poniekąd masz rację i to jest znak naszych czasów myślę. Inna sprawa, że ludzi jest mało z definicji (to nie forum młodych matek) i do tego sami indywidualiści i oryginały nie wyłączając niżej podpisanego. To chyba kwestia statystyki - żeby coś się udało musi być ileś przypadków porażek.

Inna rzecz, że scenariusze nie są tu jakoś specjalnie rewelacyjne.

Z drugiej strony zawsze jest to jakaś możliwość wymiany doświadczeń warsztatowych z których jedni, jak np. Michał Mróz korzystają i podnoszą kwalifikacje a inni zlewają ciepłym moczem i głoszą, że na filmwebie napisali o nich więc film jest dobry.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2010, 13:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Padła propozycja by przenieść serwer na inny.Obecny ma jak się okazało nie najlepszy hosting. Pytanie do użytkowników: Czy ktoś chciałby się dołożyć na przenosiny? Nie ukrywam, że jeśli bedzie trzeba to ja się dorzucam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2010, 20:33 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Tjaaa kasy bardzo malutko wpłynęło tak czy siak jutro albo pojutrze przenoszę stronę na dedyka :mrgreen: Także nie zdziwić się jak nie będzie działać przez jakiś czas. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2010, 22:24 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Tylko błagam - najpierw blokuj stronę, a POTEM zrzucaj bazę. Żeby znowu połowa postów nie zniknęła :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2010, 08:41 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Nic z tych rzeczy :mrgreen: Przenoszony jest cały backup maszyny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2010, 23:59 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ahh żeby nie było obiecałem, że jeszcze dzisiaj to dzisiaj- 23:59 :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group