Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lip 2008, 23:10 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
KonraD napisał(a):
NowakDexter napisał(a):
Musimy tylko ustalić czy ambitnie - HTML itd., czy mniej ambitnie - Joomla itd.
Uśmiałem się, dzięki :D
...a nakręcicie coś kiedyś?
Czy zajmiecie się robieniem stronki, plakatów, zwiastunów, ustalaniem terminów, wymyślaniem tytułów, regulaminów, itp. - a z samego filmowania (czyli sedna tej zabawy) wyjdzie blade dupsko? :D
(napisałbym "du.pa" - ale jakiś faszystowski system auto-cenzury zmienia to na "zadnia część")


Poczytaj trochę dokładniej a się dowiesz.Wszystko już zostało napisane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2008, 06:55 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Lip 2008, 16:15
Posty: 4
Miejscowość: Wa-wa
Od niedawna uczęszczam na to forum - ale temat wydaje się ciekawy...
więc pozwalam sobie popełnić propozycję tematu - niekoniecznie związaną z tym co wcześniej w tym wątku zostało napisane...

Można byłoby nakręcic coś w takim stylu:

Początek - przedstawienie jakiejś sytuacji (ekstremalnej, niespotykanej, bardzo niecodziennej) np. grupa ludzi nie powiązanych ze sobą niczym poza właśnie tą sytuacją (np morderstwo, uratowanie życia, bliskie spotkanie III stopnia... no może trochę przesadziłem). Chodzi o to, żeby pokazać pewne zachowania osób i ich emocje w danej - niespodziewanej sytuacji.

Następne części filmu - to byłaby chistoria przybliżająca nam pokolei te osoby - powiedzmy kilka tygodni, dni, godzin wcześniej, aż do początku tej sytuacji.

Można też zrobić to w odwrotnej kolejności - najpierw przedstawienie postaci, a potem scena finałowa

Ogólny pomysł jest taki, aby pokazać, że dana osoba, która na codzień zachowuje pewien stereotyp zachowań - w sytuacji ekstremalnej zachowuje się zupełnie inaczej (np. kura domowa, szara myszka, matka 5 dzieci - w sytuacji ekstremalnej potrafi zabić bez skrupułów) (młody manager dużej firmy - na codzień kobieciaż, maho i playboy - w sytuacji ekstremalnej dostaje ataku paniki i np. zaczyna płakać...)

Zaletą tego typu historii jest to, że o każdej z tych osób opowieść mógłby stworzyć kto inny (co, ze względu na różny styl autorów, wręcz uwypukliłoby różnorodność harakterów) a scenę finałową (czy też początkową) można by stworzyć wspólnie.

to tyle ode mnie - może Was to zainteresuje...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2008, 07:26 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Tja jeżeli chodzi o niecodziennie decyzje codziennych szarych ludzi to może się komuś przydać przy pisaniu własnego odcinka. Reszta jest co najmniej logistycznie nie możliwa. Sorry


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2008, 11:45 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2008, 11:02
Posty: 38
Miejscowość: Toruń
Kowal, to może byś się zgłosił? Po prostu na razie czekamy na zapisy. Od 28 będzie czas na kręcenie, i tylko na to. Chociaż rzeczywiście, jeśli chodzi o "dodatki", to poprzestańmy na tej stronie.

A tak na marginesie, Shadow_Vegeta, masz już jakiś pomysł?

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 12:48 pm ]
Amathor, ten pomysł jest super, ale nie do wykonania. Bo nie mamy możliwości kręcić razem. A szkoda... rzeczywiście, może to kogoś zainspiruje do stworzenia swojego odcinka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2008, 14:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Może by tak zaprosić do naszego projektu ludzi z Efixu? Byłoby więcej chętnych...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2008, 15:44 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2008, 11:02
Posty: 38
Miejscowość: Toruń
Ja sie tego nie podejmę, bo wtedy o mało co nie dostałam warna. Ale może wstawię wiadomość dla wszystkich forumowiczów w dziale ogłoszeń.

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 3:13 pm ]
Widzę, że forum zarządzają kulturalni ludzie, nie ma co... :|
Nie dawajmy więcej ogłoszeń, chyba, że ktoś z Was potrafi to zrobić tak, żeby się nie narazić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2008, 14:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 19:30
Posty: 173
Miejscowość: Warszawa
Hmm... fajnie że wiem że ja mam robić... Ale dobra no... Moge coś pokombinować, a naprawde nikt inny nie może zacząć? Bo ja jestem teraz w niezłej dupie bo popsulem kamere za 17 tysiecy? :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2008, 17:12 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Ja teraz nie mogę bo nie bardzo planowany wyjazd wyszedł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2008, 19:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
A jaka fajna kamerę popsułeś?? :mrgreen: Nie bój nic najwyżej nagrasz zwykła kamerą, liczy się pomysł. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2008, 20:26 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 19:30
Posty: 173
Miejscowość: Warszawa
JVC GY-HD250 , czy jakoś tak. :P No postaram się, narazie nie mam żadnej kamery ale cos wykombinuje. Możem i pożycza inna kamere z tej samej firmy :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2008, 18:07 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2008, 11:02
Posty: 38
Miejscowość: Toruń
Powoli zbliżamy się do końca planowania, od poniedziałku mamy wprowadzić ten pomysł w życie. Nie mam do nikogo żalu, ale zobaczcie, jak wyszło:
- Shadow_Vegeta miał zacząć, ale chyba zapomniał. Poza tym nie ma kamery.
- up1orek niespodziewanie wyjeżdża.
- Ja też nie mam na razie kamery.
- Thomas się nie odzywa.

A czas ostatecznego zdeklarowania się.

Oczywiście ja nadal wierzę i cała nadzieja w tym, że:
- Shadow_Vegeta skombinuje jednak kamerę i wymyśli super początek.
-up1orka na tym wyjeździe natchnie i wykorzysta to w swoim odcinku.
- Ja zdobędę kamerę i nakręcę nią swoje dzieło.
-Thomas nie zapomni o nas i zakończy cały film.

To tyle, jeśli chodzi o optymistyczny plan :) Proszę, jutro wszyscy potwierdźmy swój udział I TERMINY. I zaczynamy.

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 7:09 pm ]
A tak na marginesie, czy wszyscy kręcą kamerami za 17 tysięcy??? :shock: :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2008, 19:35 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 19:30
Posty: 173
Miejscowość: Warszawa
Mam taką strasznie gownianą kamere... mogę nią nakręcić... ale nie wiem co z tego wyjdzie... Postaram sie w kazdym razie...

A na marginesie: JA jestem perfeksjonistą :P uwielbiam ładny obraz. :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2008, 22:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
ninde.merenwen napisał(a):
Widzę, że forum zarządzają kulturalni ludzie, nie ma co... :|
Nie dawajmy więcej ogłoszeń, chyba, że ktoś z Was potrafi to zrobić tak, żeby się nie narazić.


ninde.merenwen - dbamy o porządek, zakładanie kilku tych samych tematów w różnych działach jest niedozwolone, poza tym wrzucanie 30 buziek emotikonów nad i pod swoją wypowiedzią również nie przyczyni się pozytywnie na forum. Kulturalni? tak, nie dostałaś żadnego ostrzenia. Poczytaj proszę regulamin, będzie nam się milej spędzać czas na forum
czego wszystkim życzę 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2008, 22:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
grzesiekintro napisał(a):
ninde.merenwen - dbamy o porządek, zakładanie kilku tych samych tematów w różnych działach jest niedozwolone, poza tym wrzucanie 30 buziek emotikonów nad i pod swoją wypowiedzią również nie przyczyni się pozytywnie na forum. Kulturalni? tak, nie dostałaś żadnego ostrzenia. Poczytaj proszę regulamin, będzie nam się milej spędzać czas na forum
czego wszystkim życzę 8)


Właśnie takie zachowanie moderatora mi się bardzo podoba. Bez poniżania, na spokojnie. Po co wprowadzać nerwową atmosferę na forum skoro można spokojnie upomnieć a przy powtarzającym się procederze dać ostrzeżenie. Nie musimy odpowiadać chamstwem na chamstwo (broń Boże, nie mówię tutaj o pani ninde.merenwen). Jeżeli użytkownik sprawia szczególne kłopoty grzecznie, ale stanowczo mu dziękujemy. Tak powinni się zachowywać zarządzający forum i w tym miejscu duży plus dla grześkaintro.
Widzieliście forum Filmowiec? Tam nikt nie sprawia kłopotów a ostrzeżenia zdarzają się od wielkiego dzwonu.
grzesiekintro napisał(a):
będzie nam się milej spędzać czas na forum
czego wszystkim życzę 8)


Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. To ma być żródło pomocy, a nie przepychanek słownych.

KONIEC OFFTOPU I DO RZECZY:

Radziłbym poczekać jeszcze chwilę, nie pali się. Nie róbmy tego jak zupki w proszku. Wysypać, zalać, zjeść i zapomnieć. Jeżeli ma być to coś fajnego, to bez pośpiechu, ale też bez wielkiego odwlekania. We wszystkim umiar. To nie Bitwa. Tam chodzi o doskonalenie umiejętności scenopisarskich i te limity czasowe mają udoskonalać nasz warsztat. Przy pracy na planie każdy może sobie kręcić próbne filmiki, ale gdy idzie o upublicznianie czegoś, to pośpiech jest nie wskazany. Jest za to wskazany przy łapaniu pcheł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2008, 23:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Trzeba zaczynać nie zrażając się problemami jakby coś nie wyszło. I tak termin jest odwleczony o tydzień bo już tydzień temu było wszystko ugadane. Postaram się sformułować trochę regulamin i wrzucić na główna. A pozostałym życzę powodzenia nie ma co się rozwodzić trzeba działać. Do dzieła !

PS. Dobrze by było żeby uczestnicy przesłali mi przez PW jakiś kontakt do siebie (najlepiej tel) bo skoro to ma być dzieło wspólne to nie możemy ryzykować że komuś akurat internet padł i nie ma kontaktu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2008, 03:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 19:30
Posty: 173
Miejscowość: Warszawa
Możliwe że 7-8-9 sierpnia bede miał kamerke wiec wtedy będę mógł to nakręcić. Już mniejwięcej mam pomysł. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2008, 03:09 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
No to do tego czas możesz napisać scenariusz i zgrać ekipę oraz sprzęt. Powodzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2008, 09:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Ja mogę być po kimś, kto się zapisze po Thomasie, czyli 8.XII - 28.XII, o ile się nie mylę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2008, 17:54 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2008, 11:02
Posty: 38
Miejscowość: Toruń
Wiecie co? Skoro już mamy taką rozpiętość czasową, to może wykorzystajmy to i dajmy każdemu równo miesiąc czasu (3 tygodnie a cztery i pół to niewielka różnica). Wtedy na ekranie będzie i sierpniowy upał, i grudniowy śnieg:)

To by wyglądało tak: (nikt się chyba już niestety nie zgłosi)

Shadow_Vegeta – 15.08 – 14.09
up1orek- 15.09 – 14.10
ninde.merenwen – 15.10 – 14.11
Thomas – 15.11 – 14.12
NowakDexter – 15.12 – 14.01

Co o tym myślicie?

P.S. Widzę, że sie tu dyskusja rozwinęła o mnie miedzy innymi :P Ok,ok, już się nie wykłócam ;) A regulamin sobie poczytam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2008, 19:38 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
No i konkretnie bo z terminami :)
Jestem całkowicie za ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group