Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Baza drabinek scenariuszowych! Alternatywne scenariusze...
PostWysłany: 19 Cze 2008, 10:27 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Sty 2008, 21:33
Posty: 35
Miejscowość: Ustronie Morskie
Hej!

Mam następujący pomysł: Zamieszczanie drabinek scenariuszowych znanych i mniej znanych filmów. Takowa baza drabinek byłaby doskonałym materiałem edukacyjnym. Co o tym sądzicie?
Drugi pomysł: Uwagi i propozycje alternatywnych rozwiązań scenariuszowych do zrealizowanych już filmów (takich jak „Nagi instynkt” czy „Piraci z Karaibów”). Radbym był dowiedzieć się, co też Koleżanki/Koledzy myślą o takiej np. „Dzikości serca” i innych produkcjach. Może być taki pomysł?

Maciek

PS. Czy ktoś mnie oświeci (to tak na marginesie) i powie mi, co dzieje się ze scenariuszami przyjętymi przez PISF (czy istnieje jakiś bank scenariuszy? a jeśli TAK, to gdzie?). Ile płaci się PISF-owi za zakupienie praw do ekranizacji scenariusza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2008, 16:46 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Pomysł bardzo dobry tylko,że nie będzie komu tego robić jak zwykle, chociaż........może administracja się wypowie??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2008, 19:30 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Jaki jest sens zamieszczania drabinek do scenariuszy (których nota bene nikomu z Użytkowników nie będzie chciało się sporządzać), których pełne teksty (często oryginalne) można znaleźć w sieci? Wystarczy ściągnąć, przeczytać i analizować do woli.

Pomysł podawania alternatywnych rozwiązań również wydaje mi się wątpliwy. Po pierwsze - po raz kolejny - po co? A po drugie - czy warto burzyć mury średniowiecznego zamku tylko po to, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał ze ścianami z gazobetonu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2008, 21:55 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Sty 2008, 21:33
Posty: 35
Miejscowość: Ustronie Morskie
Ano sens tego jest taki:
ad 1) szybka analiza struktury i kompozycji, co może okazać się ważne przy robieniu pastiszu, parodiowaniu, cytowaniu i całej zabawie w postmodernizm;
ad 2) nauka na cudzych błędach, no bo skoro gawędzimy tu sobie o swoich scenariuszach, to może i warto pogadać o innych (tych z górnej pułki)? Jeśli oglądam dajmy na to "Blow" z Deppem, to chcę wiedzieć, co w filmie jest OK, a co nie jest, jak być powinno.
Zatem, mając na uwadze powyższe intencje, uważam, że pomysł jest OK. Inna sprawa: nikomu nie będzie się chciało bawić w pisanie tych drabinek. Ale...
Ale może warto spróbować, no nie?


Ostatnio edytowany przez mago99, 20 Cze 2008, 10:42, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2008, 07:17 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
ad 1) Jest dział teoretyczny scenopisarstwa - jeśli masz taką wolę, przygotuj drabinki i je tam zamieść. Jeśli będzie ich odpowiednio dużo, jeśli do Twojej pracy dołączą inni Użytkownicy, wtedy porozmawiamy o stworzeniu "bazy". Tylko niech to będzie praca twórcza, a nie zżynanie z innych serwisów :?
ad 2) to chcesz rozmawiać o scenariuszach, czy chcesz je przerabiać? Bo to zasadnicza różnica. Dyskusje na temat rozwiązań scenariuszowych w poszczególnych filmach cały czas się toczą. Zajrzyj z łaski swojej do działu "Porozmawiajmy o kinie". Są luźne pogadanki, ale zdarzają się i dogłębne analizy. Korzystaj do woli.

Jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju "baz", "zbiorów", itp. Pełno takich się pałęta po sieci, a nie ma sensu wyważać już raz otwartych drzwi. No chyba, że znajdzie się na forum ktoś, kto będzie miał czas, ochotę i odpowiednią wiedzę potrzebną do sporządzenia zestawienia z prawdziwego zdarzenia.

Pozdro + nieznajomość Regulaminu = ostrzeżenie :evil:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group