Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Maj 2019, 13:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: REGULAMIN FORUM KAMERA!AKCJA
PostWysłany: 09 Lip 2006, 23:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Forum filmowe Kamera!Akcja jest miejscem spotkań twórców kina amatorskiego, niezależnego i nieprofesjonalnego; miejscem wymiany doświadczeń, poglądów na temat kina oraz prezentacji własnego dorobku filmowego. Ideą forum Kamera!Akcja jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności jego Użytkowników w kierunku twórczości profesjonalnej oraz kształtowanie postaw sprzyjających budowaniu rodzimego przemysłu filmowego.

ROZDZIAŁ I. ZASADY OGÓLNE
1. Przystąpienie i udział w społeczności Forum Kamera!Akcja zależne jest wyłącznie od chęci i dobrej woli Użytkownika.

2. Nieznajomość niniejszego Regulaminu przemawia na niekorzyść Użytkownika i w żadnym przypadku nie jest okolicznością łagodzącą.

3. Wszystkich Użytkowników obowiązuje netykieta oraz zasady dobrego wychowania. Przekleństwa oraz wszelkie przejawy braku kultury nie będą tolerowane.

4. Wszystkich Użytkowników obowiązują zasady poprawnej polszczyzny, ortografii i interpunkcji.

5. Nadużywanie „mordek”, wersalików, kursywy, pogrubionej czcionki, wykorzystywanie slangu lub języka potocznego w stopniu obniżającym fachowość albo merytoryczną wartość postu jest zabronione.

6. Użytkownik ma obowiązek zgodnie z prawdą wypełnić w profilu pole „Skąd”. Teksty niejednoznaczne, ośmieszające lub w jakikolwiek inny sposób utrudniające określenie lokalizacji są zabronione. (wskazówka : jednym z celów Forum jest rozwijanie ogólnopolskiej współpracy pomiędzy twórcami, a znajomość lokalizacji poszczególnych Użytkowników w znacznym stopniu ten proces usprawnia.)

7. Na Forum obowiązuje zakaz używania animowanych avatarów oraz bannerów w sygnaturce, przekraczających wielkość 350 x 20 pix.

8. Interpretacja niniejszego Regulaminu oraz rozstrzyganie spraw spornych nieobjętych Regulaminem należy do Moderatorów i Administratorów. Ich decyzje są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

9. Powoływanie i odwoływanie Moderatorów jest autonomicznym uprawnieniem Administracji Forum i nie podlega dyskusji oraz jakimkolwiek uzasadnieniom.

10. Rejestracja na Forum oznacza akceptację wszystkich punktów niniejszego Regulaminu.

ROZDZIAŁ II. KORZYSTANIE Z FORUM
1. Przed założeniem nowego wątku upewnij się, że nie ma innego poruszającego ten lub podobny temat. Jeśli chcesz znaleźć interesujące Cię zagadnienie, pierwszym krokiem niech będzie skorzystanie z opcji „Szukaj”. Wszelkie przejawy lenistwa w tym zakresie będą karane.

2. Przy tytułowaniu wątku obowiązują zasady wymienione w przepisach 2 – 5 Rozdziału I Regulaminu.

3. Zakładamy, że Użytkownicy dysponują minimum wiedzy z zakresu poruszanych tematów oraz wykazują się przynajmniej podstawową znajomością języka angielskiego. Bycie nowicjuszem nie jest okolicznością łagodząca. (wskazówka : na Forum istnieją FAQ oraz poradniki traktujące o podstawowych zagadnieniach z zakresu produkcji filmowej.)

4. Nie zadawaj pytań, na które odpowiedź możesz znaleźć w ogólnodostępnych wyszukiwarkach internetowych bądź przy wykorzystywaniu wewnętrznej wyszukiwarki, o której mowa w punkcie 1. Wszelkie przejawy lenistwa w tym zakresie będą karane.

5. Podpuszczanie innych Użytkowników, wdawanie się w spory nie dotyczące meritum sprawy, spam, trolowanie oraz uprawianie flamewar’u, a także inne działania niezgodne z netykietą są zabronione.

6. Posty nie na temat, posty nie wnoszące nic do tematu, krótkie i ogólne sformułowania oraz towarzyskie pogadanki w miejscach do tego nie przeznaczonych nie będą tolerowane. Wymagasz od innych konstruktywności i fachowości? Wykaż ją sam.

7. Zabronione jest umieszczanie kopii tego samego postu w różnych działach.

8. Zabronione jest poruszanie na Forum tematów niezgodnych z prawem polskim, międzynarodowym lub dobrymi obyczajami. W szczególności zabrania się:
- obrotu nielegalnym towarem;
- wymiany informacji na temat dostępu do nielegalnego towaru;
- udostępniania treści pornograficznych;
- udostępniania utworów z naruszeniem praw autorskich lub praw pokrewnych;

9. W trosce o zdrowie i życie Użytkowników zabronione jest poruszanie na Forum tematów związanych z pirotechniką, akrobacjami kaskaderskimi oraz innymi działaniami stwarzającymi zagrożenie dla Użytkowników lub osób trzecich.

ROZDZIAŁ III. KONSEKWENCJE NIEPRZESTRZEGANIA REGULAMINU
1. Moderatorzy i Administratorzy w celu egzekwowania postanowień Regulaminu stosują następujące środki : usunięcie postu/wątku, upomnienie PM, ostrzeżenie, zablokowanie Użytkownika, usunięcie Użytkownika, ban.

2. Moderatorzy i Administratorzy stosują w/w środki w razie naruszenia przepisów Regulaminu oraz w sprawach nie objętych Regulaminem. W drugim przypadku na Moderatorze lub Administratorze ciąży obowiązek uzasadnienia swojej decyzji.

3. Kolejność zastosowania środków wymienionych w punkcie 1. zależy od stopnia i rodzaju naruszenia Regulaminu.

4. Decyzje Moderatorów i Administratorów w zakresie stosowania środków wymienionych w punkcie 1. są autonomiczne i nie podlegają dyskusji.

5. Administrator NIE JEST instancją odwoławczą od decyzji Moderatora.

ROZDZIAŁ IV. PREZENTOWANIE FILMÓW
1. Filmy Użytkowników prezentowane są w działach: „Poczekalnia”, "Filmy Użytkowników", oraz "Hall of Fame".

2. Użytkownik może zamieszczać filmy tylko w dziale "Poczekalnia". Jeśli prezentowany film spełnia minimalne kryteria związane z sztuką filmową, zostanie przeniesiony przez Moderatorów lub Administratorów do działu "Filmy Użytkowników". Na decyzję o przeniesieniu filmu do tego działu, lub też do działu filmów wartych szczególnej uwagi - "Hall of Fame" - wpływają też opinie doświadczonych użytkowników forum. Filmy pozostające w dziale poczekalni są okresowo usuwane.

3. Warunkiem zakwalifikowania filmu przez Moderatorów i Administratorów do publicznej prezentacji na Forum jest:
- poprawnie sformułowany temat wątku, posiadający wyraźnie określony tytuł filmu;
- przynajmniej kilku zdaniowy opis filmu (streszczenie fabuły, czas trwania, w przypadku umieszczenia pliku na zewnętrznym serwerze – wielkość pliku);
- link do pliku umieszczonego na serwerze lub link do serwisu umożliwiającego obejrzenie filmu on-line (preferowanym przez Administrację serwisem jest YouTube);

4. Prezentując swój film na Forum zgadzasz się na konstruktywną krytykę swojej pracy ze strony innych Użytkowników (wskazówka : musisz zdawać sobie sprawę, że gusta są różne. Każdą opinię powinieneś przyjąć z pokorą);

5. Komentując filmy innych pamiętaj, że Twoja wypowiedź to nie tylko wyrażenie subiektywnej opinii, ale także cenne źródło praktycznych rad dla twórcy filmu. (wskazówka : szczątkowe opinie wyrażające wyłącznie aprobatę lub dezaprobatę dla danego filmu nie są mile widziane);

6. Administratorzy dopuszczają możliwość udostępnienia miejsca na serwerze Forum dla filmów o dużej wartości artystycznej lub/i warsztatowej;

7. W kwestiach nieuregulowanych w rozdziale IV stosuje się odpowiednio przepisy rozdziału I i II Regulaminu.

ROZDZIAŁ V. PREZENTOWANIE SCENARIUSZY
1. Scenariusze Użytkowników prezentowane są w dziale Scenopisanie – Scenariusze do oceny;

2. Dział ten przeznaczony do prezentacji wyłącznie ukończonych form scenariuszowych. (wskazówka : zapiski pomysłów, zaczątki scenariuszy, kwestie teoretyczne należy umieszczać w dziale sąsiednim);

3. Tematem każdego wątku jest tytuł scenariusza. Wszelkie dopiski należy umieszczać w treści postu;

4. W opisie tematu umieszcza się gatunek w jakim scenariusz został napisany, zgodnie z powszechnie przyjętym podziałem na gatunki filmowe.

5. Scenariusz jest osadzony w poście jako załącznik w jednym z dopuszczalnych formatów. Wklejanie tekstu bezpośrednio do treści postu będzie skutkowało usunięciem tematu;

6. W prezentowanych tekstach obowiązują zasady formatowania tekstu odpowiednie dla scenopisarstwa. (wskazówka : o podstawowych zasadach formatowania tekstu można przeczytać w poradniku znajdującym się na Forum);

7. W kwestiach nieuregulowanych w rozdziale V stosuje się odpowiednio przepisy rozdziału I i II Regulaminu.

ROZDZIAŁ VI. BAZAR
1. Dział ten służy obrotowi legalnym towarem bezpośrednio związanym z profilem działalności Forum.

2. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń i jakość transakcji dokonanych za pośrednictwem Forum;

3. Osoby fizyczne i prawne chcące zareklamować swoją działalność lub zaprezentować swoją ofertę na Forum, proszone są o bezpośredni kontakt z Administratorami serwisu. Wszelkie przejawy nieautoryzowanych działań reklamowych i promocyjnych będą natychmiast usuwane;

4. Wątki ulegają automatycznemu usunięciu po upływie 31 dni od ich utworzenia;

5. W kwestiach nieuregulowanych w rozdziale VI stosuje się odpowiednio przepisy rozdziału I i II Regulaminu.

----------------------------------------------------------------------

[center]Zauważyłeś błąd lub niespójność Regulaminu? Zgłoś ten problem Administratorom serwisu.[/center]


Ostatnio edytowany przez LGF 24 Lis 2008, 17:27, edytowano w sumie 9 razy

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group